Aktualny przystanek Sindbad w Janowie Lubelskim to: 

  • Dworzec autobusowy, stan.4 (obok postoju TAXI)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejazdy autokarowe do i z Janowa Lubelskiego

Janów Lubelski - oaza spokoju i zieleni w Lubelszczyźnie

Janów Lubelski to urokliwe miasto położone na południowym wschodzie Polski, w województwie lubelskim. Liczy około 12 000 mieszkańców i jest ważnym ośrodkiem kulturalnym, gospodarczym oraz turystycznym w kraju. Janów Lubelski może poszczycić się swoją bogatą historią, licznymi zabytkami i atrakcjami turystycznymi, które przyciągają podróżników z różnych zakątków Polski i świata.

Historia: Pierwsze wzmianki o Janowie Lubelskim pochodzą z XVI wieku, kiedy to miasto zostało założone przez hetmana Jana Tarnowskiego. W 1571 roku Janów Lubelski otrzymał prawa miejskie, a w kolejnych wiekach był ważnym ośrodkiem gospodarczym i kulturalnym na Lubelszczyźnie. Po zakończeniu II wojny światowej, w 1944 roku, miasto zostało wyzwolone spod okupacji niemieckiej.

Atrakcje turystyczne: Janów Lubelski może poszczycić się licznymi zabytkami, które świadczą o jego długiej i bogatej historii. Jednym z nich jest Kościół pw. św. Jana Chrzciciela, zbudowany w stylu barokowym, który przyciąga turystów swoim pięknem. Warto również odwiedzić Rynek, gdzie można podziwiać urokliwe kamienice oraz Ratusz, będący siedzibą władz miasta.

Inne interesujące miejsca to Pałac Potockich, gdzie obecnie mieści się Urząd Miasta, oraz Park Miejski, gdzie można zrelaksować się wśród zieleni. W Janowie Lubelskim warto również odwiedzić Muzeum Regionalne, prezentujące bogatą kolekcję eksponatów związanych z historią miasta i regionu.

Kultura i wydarzenia: Janów Lubelski oferuje bogatą ofertę kulturalną. W ciągu roku organizowane są różne imprezy, takie jak Dni Janowa Lubelskiego, Festiwal Piosenki Turystycznej czy koncerty plenerowe. W mieście znajdują się również kina, teatry oraz galerie sztuki, które oferują liczne wystawy, spektakle i koncerty.

 

Kursy międzynarodowe z Janowa Lubelskiego: 

 

Przejazdy autokarowe z Janowa Lubelskiego

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz