Aktualny przystanek Sindbad w Inowrocławiu to: 

  • Wiata autobus.Pl. Kasprowicza 5(dawny PKS,k/Lidla)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejazdy autokarowe do i z Inowrocławia

Inowrocław - perła Kujaw, miasto soli i muzyki

Inowrocław to malownicze miasto położone w województwie kujawsko-pomorskim, na terenie historycznych Kujaw. Liczy około 75 000 mieszkańców i jest ważnym ośrodkiem kulturalnym, gospodarczym oraz turystycznym w kraju. Inowrocław może poszczycić się swoją bogatą historią, licznymi zabytkami i atrakcjami turystycznymi, które przyciągają podróżników z różnych zakątków Polski i świata.

Historia: Pierwsze wzmianki o Inowrocławiu pochodzą z XI wieku, kiedy to miasto zostało założone przez księcia kujawskiego Bolesława Pobożnego. W XIII wieku Inowrocław otrzymał prawa miejskie, a w kolejnych wiekach był ważnym ośrodkiem gospodarczym i kulturalnym na Kujawach. W 1460 roku miasto zostało zdobyte przez Krzyżaków, lecz po siedmiu latach wróciło do Polski.

Atrakcje turystyczne: Inowrocław może poszczycić się licznymi zabytkami, które świadczą o jego długiej i bogatej historii. Jednym z nich jest Kościół pw. św. Mikołaja, zbudowany w stylu gotyckim, który przyciąga turystów swoim pięknem. Warto również odwiedzić Rynek, gdzie można podziwiać urokliwe kamienice oraz Ratusz, będący siedzibą władz miasta.

Inne interesujące miejsca to Park Solankowy, gdzie znajduje się Teatr Letni oraz tężnia solankowa, będąca jednym z symboli miasta. W Inowrocławiu warto również odwiedzić Muzeum Regionalne, prezentujące bogatą kolekcję eksponatów związanych z historią miasta i regionu.

Kultura i wydarzenia: Inowrocław oferuje bogatą ofertę kulturalną. W ciągu roku organizowane są różne imprezy, takie jak Festiwal Solanek, Dni Inowrocławia czy Międzynarodowy Festiwal Jazzu. W mieście znajdują się również kina, teatry oraz galerie sztuki, które oferują liczne wystawy, spektakle i koncerty.

Przyroda i aktywny wypoczynek: Inowrocław leży na terenie Kujaw, co sprawia, że miasto jest doskonałym miejscem dla miłośników aktywnego wypoczynku. W pobliżu znajdują się liczne ścieżki rowerowe, a także parki, gdzie można spacerować czy uprawiać jogging. W sezonie letnim można korzystać z kąpielisk miejskich oraz odwiedzić park linowy.

 

Kursy międzynarodowe z Inowrocławia: 

 

Przejazdy autokarowe z Inowrocławia

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz