Aktualny przystanek Sindbad w Gizycku to: 

  • ul. Kolejowa 2, stan. 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejazdy autokarowe do i z Giżycka

Giżycko - mazurska stolica żeglarstwa

Giżycko to urokliwe miasto położone na północnym wschodzie Polski, w województwie warmińsko-mazurskim, na terenie malowniczych Mazur. Liczy około 29 000 mieszkańców i jest ważnym ośrodkiem turystycznym, zwłaszcza dla miłośników żeglarstwa. Giżycko może poszczycić się swoją piękną lokalizacją, bogatą historią i licznymi atrakcjami turystycznymi, które przyciągają podróżników z różnych zakątków Polski i świata.

Historia: Pierwsze wzmianki o Giżycku pochodzą z XIV wieku, kiedy to miasto zostało założone przez Krzyżaków. Prawa miejskie otrzymało w 1612 roku. W ciągu wieków Giżycko przechodziło z rąk do rąk, będąc pod panowaniem Polski, Szwecji i Prus. Po zakończeniu II wojny światowej, w 1945 roku, miasto zostało przyłączone do Polski.

Atrakcje turystyczne: Giżycko może poszczycić się licznymi zabytkami, które świadczą o jego długiej i bogatej historii. Jednym z nich jest Twierdza Boyen, wzniesiona w XIX wieku, będąca doskonałym przykładem pruskiej architektury obronnej. Warto również odwiedzić Kościół ewangelicki z 1826 roku oraz wieżę ciśnień z początku XX wieku.

Miasto jest otoczone przez piękne jeziora, a najbliższe z nich to Jezioro Niegocin i Jezioro Kisajno. Warto wybrać się na spacer po nabrzeżu, gdzie można podziwiać przystań jachtową oraz marinę. Latem można także korzystać z plaż i kąpielisk.

Kultura i wydarzenia: Giżycko, choć niewielkie, ma bogatą ofertę kulturalną. W ciągu roku organizowane są różne imprezy, takie jak Giżyckie Dni i Noce, czy Mazurska Noc Kabaretowa. W mieście znajdują się również kina, teatry oraz galerie sztuki, które oferują liczne wystawy, spektakle i koncerty.

 

Kursy międzynarodowe z Giżycka: 

 

Przejazdy autokarowe z Giżycka

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz