Aktualny przystanek Sindbad w Ełku to: 

  • Dworzec PKS, st. nr 1, Jarosława Dąbrowskiego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejazdy autokarowe do i z Ełku

Ełk - miasto nad jeziorem na Mazurach

Ełk to miasto położone na północnym wschodzie Polski, w województwie warmińsko-mazurskim, nad jeziorem Ełckim. Liczy około 61 000 mieszkańców i jest ważnym ośrodkiem turystycznym, kulturalnym i gospodarczym na Mazurach. Ełk szczyci się swoją malowniczą lokalizacją, bogatą historią i licznymi atrakcjami turystycznymi, które przyciągają podróżników z różnych zakątków Polski i świata.

Historia: Pierwsze wzmianki o Ełku pochodzą z XIV wieku, kiedy to miasto zostało założone przez Krzyżaków. Prawa miejskie otrzymało w 1445 roku. W ciągu wieków Ełk przechodził z rąk do rąk, będąc pod panowaniem Krzyżaków, Polski i Prus. Po zakończeniu II wojny światowej, w 1945 roku, miasto zostało przyłączone do Polski.

Atrakcje turystyczne: Ełk może poszczycić się licznymi zabytkami, które świadczą o jego długiej i bogatej historii. Jednym z nich jest Kościół pw. św. Wojciecha, wzniesiony w XV wieku, będący doskonałym przykładem gotyckiej architektury ceglanej. W jego wnętrzu znajdują się cenne zabytki, takie jak ołtarz główny, ambona czy organy.

Warto również odwiedzić Stare Miasto, które zachowało się w znakomitym stanie. Znajdują się tu urokliwe kamienice, kościoły i inne budynki historyczne. W centralnym punkcie Starego Miasta stoi Ratusz, w którym mieści się Urząd Miasta.

Innym interesującym miejscem jest promenada nad Jeziorem Ełckim, będąca idealnym miejscem na spacer i wypoczynek. W sezonie letnim promenada tętni życiem, a liczne kawiarnie, restauracje i kluby zapewniają bogatą ofertę gastronomiczną.

Kultura i wydarzenia: Ełk, choć niewielki, ma bogatą ofertę kulturalną. W ciągu roku organizowane są różne imprezy, takie jak Dni Ełku, czy Międzynarodowy Festiwal Filmów Niezależnych. W mieście znajdują się również kina, teatry oraz galerie sztuki, które oferują liczne wystawy, spektakle i koncerty.

 
 

Kursy międzynarodowe z Ełku : 

 

Przejazdy autokarowe z Ełku

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz