Aktualny przystanek Sindbad w Dzierżoniowiu to: 

  • baza PKS, ul. Wojska Polskiego 5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejazdy autokarowe do i z Dzierżoniowia

Dzierżoniów - urokliwe miasto u podnóża Sudetów

Dzierżoniów to niewielkie miasto położone na Dolnym Śląsku, w województwie dolnośląskim, u podnóża Sudetów, nieopodal Gór Sowich. Liczy około 34 000 mieszkańców i jest siedzibą powiatu dzierżoniowskiego. Miasto charakteryzuje się bogatą historią, licznymi zabytkami i malowniczym położeniem, które przyciąga turystów z różnych zakątków Polski.

Historia: Pierwsze wzmianki o Dzierżoniowie pochodzą z XIII wieku, kiedy to wzniesiono tu warowny zamek. Prawa miejskie otrzymał w 1254 roku. W ciągu wieków miasto przechodziło z rąk do rąk, będąc pod panowaniem Czech, Austrii, Prus i Polski. Po zakończeniu II wojny światowej, w 1945 roku, Dzierżoniów znalazł się w granicach Polski.

Atrakcje turystyczne: Dzierżoniów może poszczycić się licznymi zabytkami, które świadczą o jego długiej i bogatej historii. Jednym z nich jest gotycki Kościół pw. św. Jerzego, wzniesiony w XIV wieku. W jego wnętrzu znajdują się cenne zabytki, takie jak ołtarz główny, ambona czy organy.

Warto również odwiedzić Ratusz Miejski, pochodzący z XVIII wieku, będący doskonałym przykładem barokowej architektury. Budynek ten pełni rolę siedziby władz miejskich oraz miejsca organizacji licznych imprez kulturalnych.

Innym interesującym zabytkiem jest zamek książąt świdnickich, zbudowany w XIV wieku, obecnie pełniący funkcję domu kultury. Zamek otacza malowniczy park, będący idealnym miejscem na spacer i wypoczynek.

Kultura i wydarzenia: Dzierżoniów, choć niewielki, ma bogatą ofertę kulturalną. W ciągu roku organizowane są różne imprezy, takie jak Dni Dzierżoniowa, czy Festiwal Muzyki Kameralnej. W mieście znajduje się również kryta pływalnia, kino, teatr oraz galerie sztuki, które oferują liczne wystawy, spektakle i koncerty.

 
 

Kursy międzynarodowe z Dzierżoniowia: 

 

Przejazdy autokarowe z Dzierżoniowa

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz