Aktualny przystanek Sindbad w Dębicyto: 

  • Dworzec PKS, ul. Glowackiego st. 6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejazdy autokarowe do i z Dębicy

Dębica - historyczne miasto na Podkarpaciu

Dębica to miasto położone na południu Polski, w województwie podkarpackim, nad rzeką Wisłoką. Liczy około 46 000 mieszkańców i jest ważnym ośrodkiem przemysłowym oraz kulturalnym na Podkarpaciu. Dębica może poszczycić się swoją bogatą historią, licznymi zabytkami i urokliwymi terenami, które przyciągają turystów z różnych zakątków Polski.

Historia: Pierwsze wzmianki o Dębicy pochodzą z XIV wieku, kiedy to król Kazimierz Wielki założył tu warowne miasto. Prawa miejskie otrzymała w 1358 roku. W ciągu wieków Dębica była własnością królewską, a następnie należała do szlacheckich rodów Tarnowskich i Lubomirskich. Po zakończeniu II wojny światowej, w 1945 roku, miasto stało się częścią Polski.

Atrakcje turystyczne: Dębica może poszczycić się licznymi zabytkami, które świadczą o jej długiej i bogatej historii. Jednym z nich jest Kościół pw. św. Jadwigi Śląskiej, wzniesiony w XVI wieku, będący doskonałym przykładem gotyckiej architektury ceglanej. W jego wnętrzu znajdują się cenne zabytki, takie jak ołtarz główny, ambona czy organy.

Warto również odwiedzić Ratusz Miejski, pochodzący z XVIII wieku, będący doskonałym przykładem barokowej architektury. Budynek ten pełni rolę siedziby władz miejskich oraz miejsca organizacji licznych imprez kulturalnych.

Innym interesującym zabytkiem jest zespół pałacowy Lubomirskich, zbudowany w XVIII wieku, otoczony przez malowniczy park. Pałac obecnie pełni funkcję domu kultury oraz siedziby lokalnych organizacji.

Kultura i wydarzenia: Dębica, choć niewielka, ma bogatą ofertę kulturalną. W ciągu roku organizowane są różne imprezy, takie jak Dni Dębicy, czy Festiwal Filmów Krótkometrażowych. W mieście znajduje się również kryta pływalnia, kino, teatr oraz galerie sztuki, które oferują liczne wystawy, spektakle i koncerty.

 
 

Kursy międzynarodowe z Dębicy : 

 

Przejazdy autokarowe z Dębicy

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz