Aktualny przystanek Sindbad w Człuchowie to: 

  • baza PKS, ul. Wojska Polskiego 5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejazdy autokarowe do i z Człuchowa

Człuchów - średniowieczne miasto na Pomorzu

Człuchów to niewielkie, urokliwe miasto położone na Pomorzu, w województwie pomorskim, około 130 km od Trójmiasta. Liczy około 14 000 mieszkańców i jest siedzibą powiatu człuchowskiego. Człuchów szczyci się swoją bogatą historią, sięgającą średniowiecza, oraz atrakcjami turystycznymi, które przyciągają miłośników zabytków i historii.

Historia: Początki Człuchowa sięgają XIII wieku, kiedy to na miejscu obecnego miasta istniała słowiańska osada. Prawa miejskie otrzymał w 1312 roku. Przez wieki Człuchów przechodził z rąk do rąk, będąc pod panowaniem Krzyżaków, Polski, Szwecji i Prus. Po zakończeniu II wojny światowej, w 1945 roku, Człuchów wrócił w granice Polski.

Atrakcje turystyczne: Człuchów może poszczycić się wieloma zabytkami, które świadczą o jego długiej historii. Najważniejszym z nich jest gotycki zamek krzyżacki, wzniesiony w XIV wieku na wysokim wzgórzu nad rzeką Brdą. Choć zamek jest obecnie w stanie ruiny, można jeszcze dostrzec fragmenty murów, wieżę i bramę wjazdową.

Warto również odwiedzić Kościół pw. św. Jakuba, zbudowany w XIV wieku, będący doskonałym przykładem gotyckiej architektury ceglanej. W jego wnętrzu znajdują się zabytkowe ołtarze, chrzcielnica i ambona.

Innym interesującym zabytkiem jest Brama Wysoka, pochodząca z XIV wieku, będąca częścią dawnych murów miejskich. Brama jest jednym z najlepiej zachowanych elementów średniowiecznych fortyfikacji w Polsce.

Kultura i wydarzenia: Człuchów, choć niewielki, ma bogatą ofertę kulturalną. W ciągu roku organizowane są różne imprezy i festyny, takie jak Dni Człuchowa, czy Jarmark Człuchowski. W mieście znajduje się także Dom Kultury, który oferuje liczne warsztaty, spektakle i koncerty.

 
 

Kursy międzynarodowe z Człuchowa: 

 

Przejazdy autokarowe z Człuchowa

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz