Aktualny przystanek Sindbad w Czersku to: 

  • dworzec autobusowy ul. Kolejowa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejazdy autokarowe do i z Czerska

Czersk - miasto zielonych lasów i rzek na Pomorzu

Czersk to urokliwe, niewielkie miasto położone na Pomorzu, w województwie pomorskim, otoczone przez liczne jeziora, rzeki i lasy. Liczy około 10 000 mieszkańców i jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej. Czersk zachwyca swoją przyrodą, ciekawą historią i klimatem małomiasteczkowym, które przyciągają turystów spragnionych wypoczynku w otoczeniu natury.

Historia: Historia Czerska sięga XIII wieku, kiedy to wzniesiono pierwsze grody obronne nad rzeką Wdą. Prawa miejskie uzyskało w 1380 roku. W ciągu wieków miasto wielokrotnie przechodziło z rąk do rąk, będąc pod panowaniem Krzyżaków, Polski, Prus i na krótko, w okresie napoleońskim, Księstwa Warszawskiego. Po zakończeniu II wojny światowej, w 1945 roku, Czersk wrócił w granice Polski.

Atrakcje turystyczne: Choć Czersk nie jest dużym miastem, ma wiele do zaoferowania zwiedzającym. Najważniejszym zabytkiem jest ruina gotyckiego zamku, położonego na wyspie między rzekami Wdą i Czerską Strugą. Zamek, wzniesiony w XIV wieku, był siedzibą komtura krzyżackiego i później władców polskich.

Warto zwiedzić również Kościół pw. św. Jana Chrzciciela, którego początki sięgają XIV wieku. Ten gotycki budynek został przebudowany w stylu barokowym w XVII wieku i znajduje się w nim wiele zabytkowych elementów, takich jak ołtarz, ambona czy organy.

Czersk może pochwalić się także pięknym Rynkiem z licznymi kawiarniami, sklepami i restauracjami, gdzie można odpocząć i poczuć atmosferę małego miasteczka.

Przyroda i aktywny wypoczynek: Czersk jest miejscem atrakcyjnym przede wszystkim ze względu na swoje położenie wśród lasów, rzek i jezior. Miasto otoczone jest przez Bory Tucholskie, które stanowią idealne miejsce na wycieczki piesze, rowerowe czy spływy kajakowe. W okolicy znajdują się liczne szlaki turystyczne, a także specjalne trasy dla miłośników Nordic Walking.

 
 

Kursy międzynarodowe z Czerska: 

 

Przejazdy autokarowe z Czerska

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz