Aktualny przystanek Sindbad w Cieszynie to: 

  • stacja paliw PKN ORLEN, ul. Filasiewicza

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejazdy autokarowe do i z Cieszyna

Cieszyn - miasto na pograniczu kultury i historii

Cieszyn to urokliwe miasto położone na południu Polski, na granicy z Czechami, leżące nad rzeką Olzą. Znane jako "Perła Śląska", to miejsce, gdzie historia spotyka się z kulturą, a różnorodność architektury oczarowuje odwiedzających. Cieszyn ma około 36 000 mieszkańców i dzieli się na dwie części: polską i czeską.

Historia: Cieszyn to miasto o bogatej historii, sięgającej swoimi korzeniami aż do czasów plemion śląskich. Pierwsze wzmianki o nim pochodzą z X wieku, a prawa miejskie otrzymało w 1228 roku. W XVI wieku Cieszyn stał się ważnym ośrodkiem reformacji na Śląsku, a jego książęta odegrali kluczową rolę w procesie wprowadzania protestantyzmu. W 1920 roku, po I wojnie światowej, miasto zostało podzielone na dwie części: polską (Cieszyn) i czeską (Czeski Cieszyn).

Atrakcje turystyczne: Cieszyn słynie z pięknych zabytków i atrakcji turystycznych. Najważniejszym z nich jest Książęcy Zamek, który był siedzibą książąt cieszyńskich aż do XVII wieku. Na terenie zamku znajduje się wiele interesujących ekspozycji, między innymi Muzeum Książąt Cieszyńskich oraz Izba Pamięci Józefa Londzina.

Innym istotnym zabytkiem jest Ratusz, wzniesiony w XVI wieku w stylu renesansowym. W pobliżu ratusza znajduje się Rynek, który stanowi centrum miasta i miejsce spotkań mieszkańców.

Cieszyn może pochwalić się także pięknymi kościołami, takimi jak gotycka Katedra Świętej Marii Magdaleny, czy barokowy Kościół św. Jadwigi. Warto również odwiedzić Most Przyjaźni, symbolizujący braterskie więzi między Polską a Czechami.

Kultura i wydarzenia: Cieszyn jest miastem, które żyje kulturą. Przez cały rok organizowane są liczne festiwale, konkursy i wydarzenia kulturalne. Najbardziej znanym jest Cieszyńskie Lato Filmowe - międzynarodowy festiwal filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych.

 
 

Kursy międzynarodowe z Cieszyna: 

 

Przejazdy autokarowe z Cieszyna

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz