Aktualny przystanek Sindbad w Ciechanowie to: 

  • Dw. Autobus.ul.Sienkiewicza (przy CH DEKADA) st.1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejazdy autokarowe do i z Ciechanowa

Ciechanów - Zabytki, Kultura i Przyroda w Serce Mazowsza

Ciechanów, położony na Mazowszu w środkowej Polsce, to miasto o bogatej historii, licznych zabytkach i atrakcjach turystycznych. Otoczony malowniczymi krajobrazami, Ciechanów łączy dziedzictwo kulturowe z nowoczesnym życiem miejskim, oferując wiele możliwości dla mieszkańców i turystów.

Historia Ciechanowa sięga czasów średniowiecza, a pierwsze wzmianki o mieście pochodzą z XII wieku. W ciągu swojej historii Ciechanów był ważnym ośrodkiem administracyjnym, handlowym i kulturalnym na Mazowszu. Dzisiaj miasto dąży do równoważenia swojego dziedzictwa historycznego z dynamicznym rozwojem.

Wśród zabytków Ciechanowa warto odwiedzić zamek książąt mazowieckich, który został wybudowany w XIV wieku i jest jednym z najważniejszych obiektów średniowiecznej architektury obronnej w Polsce. Warto również zwrócić uwagę na kościół pw. św. Wojciecha, który jest najstarszym obiektem sakralnym w mieście, oraz na barokowy kościół pw. św. Tekli.

Ciechanów dba o rozwój kultury i edukacji, będąc siedzibą licznych placówek, takich jak Centrum Kultury i Sztuki, które organizuje różnorodne wydarzenia, wystawy, koncerty i warsztaty dla mieszkańców i turystów. Warto odwiedzić również Muzeum Szlachty Mazowieckiej, prezentujące bogate zbiory związane z historią i kulturą regionu.

W otoczeniu miasta znajdują się liczne tereny zielone, takie jak Park Miejski czy Rezerwat Przyrody Ciechanowskie Źródła, które oferują możliwość wypoczynku na łonie natury. W okolicy Ciechanowa znajdują się też malownicze szlaki rowerowe i piesze, prowadzące przez urokliwe wsie i lasy Mazowsza.

 
 

Kursy międzynarodowe z Ciechanowa: 

 

Przejazdy autokarowe z Ciechanowa

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz