Aktualny przystanek Sindbad w Chojnicach to: 

  • dworzec autobusowy ul. Towarowa, stanowisko nr 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejazdy autokarowe do i z Chojnic

Chojnice - Perła Pomorza w Otoczeniu Bory Tucholskie

Chojnice, malownicze miasto położone na Pomorzu, w północnej Polsce, to miejsce o bogatej historii, pięknych zabytkach i niezwykłym otoczeniu przyrody. Otoczone przez lasy Bory Tucholskie, Chojnice oferują wiele atrakcji zarówno dla miłośników spokojnego wypoczynku, jak i turystów poszukujących ciekawych miejsc do zwiedzania.

Początki Chojnic sięgają XIII wieku, kiedy to osada została założona przez zakon krzyżacki. W ciągu swojej historii miasto było ważnym ośrodkiem handlowym i kulturalnym, a także miejscem wielu bitew i konfliktów. Dziś Chojnice to prężnie rozwijające się miasto, które potrafi połączyć tradycję z nowoczesnością.

Wśród zabytków Chojnic warto odwiedzić gotycki Kościół pw. św. Jana Chrzciciela, będący najważniejszym obiektem sakralnym miasta. Znajduje się tu również historyczne Stare Miasto z zachowanymi fragmentami murów obronnych, Basztą Człuchowską i Bramą Człuchowską. Warto również zwrócić uwagę na renesansowy ratusz oraz liczne kamienice, które tworzą niezwykły klimat tego miejsca.

Chojnice otoczone są przez Bory Tucholskie, jeden z największych kompleksów leśnych w Polsce. Obszar ten obfituje w liczne jeziora, rzeki i ścieżki turystyczne, które zachęcają do wędrówek i aktywnego wypoczynku. Miasto jest również doskonałą bazą wypadową do zwiedzania Parku Narodowego Bory Tucholskie oraz Rezerwatu Przyrody Wyspy Swornegacie, które oferują niezwykłe atrakcje przyrodnicze.

Chojnice dbają również o rozwój kultury i edukacji. W mieście działa Centrum Kultury i Edukacji, które organizuje liczne imprezy, koncerty, wystawy i warsztaty, a także promuje lokalnych artystów. Warto odwiedzić również Muzeum Historyczne w Chojnicach, które prezentuje bogate zbiory związane z historią miasta i regionu.

 
 

Kursy międzynarodowe z Chojnic: 

 

Przejazdy autokarowe z Chojnic

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz