Aktualny przystanek Sindbad w Chełmie to: 

  • Hotel Kamena Aleja Armii Krajowej 50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejazdy autokarowe do i z Chełma

Chełm - Miasto Białego Kamienia i Tajemniczych Podziemi

Chełm, położony na wschodzie Polski, w województwie lubelskim, to miasto o niezwykłym uroku, bogatej historii i unikalnych atrakcjach turystycznych. Nazywane "Miastem Białego Kamienia" ze względu na występujące w okolicy złoża kredy, Chełm zachwyca swoją architekturą, zabytkami oraz legendami, które tworzą niepowtarzalny klimat.

Historia Chełma sięga czasów średniowiecza, a pierwsze wzmianki o mieście pochodzą z XI wieku. Warto odwiedzić Katedrę św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, będącą najważniejszym zabytkiem sakralnym miasta. Znajduje się tu również klasztor bazylianów oraz liczne kościoły i kaplice, które stanowią niezwykłe świadectwo długiej historii Chełma.

Jedną z największych atrakcji Chełma są tajemnicze Podziemne Trasy Kredowe. Odkryte przypadkowo w XIX wieku, te niezwykłe podziemne korytarze i komory zostały wykute w kredzie przez setki lat, służąc między innymi jako schrony i magazyny. Dziś Trasy Kredowe są dostępne dla zwiedzających, oferując niezwykłe wrażenia oraz możliwość poznania historii miasta z zupełnie innej perspektywy.

Chełm może się poszczycić również pięknymi terenami zielonymi, takimi jak Park Miejski, gdzie można wypocząć, spacerować czy uprawiać sport. W okolicach miasta znajdują się liczne szlaki turystyczne, piesze i rowerowe, prowadzące przez malownicze lasy i wzgórza.

W mieście działa Centrum Kultury i Sztuki, które jest ważnym ośrodkiem życia kulturalnego, organizując wystawy, koncerty, spektakle oraz warsztaty dla mieszkańców i turystów. Warto również odwiedzić Muzeum Ziemi Chełmskiej, prezentujące bogate zbiory związane z historią, kulturą i przyrodą regionu.

 
 

Kursy międzynarodowe z Chełma: 

 

Przejazdy autokarowe z Chełma

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz