Aktualny przystanek Sindbad w Brzesku to: 

  • Dworzec Autobusowy, ul.Solskiego 14a, stanowisko 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejazdy autokarowe do i z Brzeska

Brzesko - Miasto o Bogatej Historii i Urokliwym Krajobrazie

Brzesko, położone w województwie małopolskim na południu Polski, to miasto o bogatej historii, ciekawych zabytkach i malowniczym krajobrazie. Chociaż może nie jest tak znane jak niektóre inne miasta w regionie, Brzesko ma wiele do zaoferowania turystom i mieszkańcom, którzy pragną poznać urok małopolskiej ziemi.

Historia Brzeska sięga XIII wieku, kiedy to miasto zaczęło się rozwijać jako ważny ośrodek handlowy i rzemieślniczy. W kolejnych wiekach Brzesko było siedzibą szlachty i magnatów, którzy przyczynili się do rozwoju miasta. Dzisiaj, spacerując po Brzesku, można podziwiać ślady dawnej świetności i zabytki, które opowiadają historię tego miejsca.

Warto zacząć zwiedzanie Brzeska od Rynku, który stanowi serce miasta. Otaczają go urokliwe kamienice, a na środku placu wznosi się zabytkowy ratusz. Spacerując po starówce, warto zwrócić uwagę na kościół pw. św. Jakuba, wybudowany w stylu gotyckim, który jest jednym z najstarszych zabytków w mieście. Warto również odwiedzić kościół pw. św. Stanisława oraz synagogę, będącą świadectwem dawnej obecności społeczności żydowskiej w Brzesku.

Jednym z najważniejszych zabytków w okolicy Brzeska jest zamek w Nowym Wiśniczu, położony nieopodal miasta. Ten imponujący zespół rezydencjonalny z XVI wieku był niegdyś siedzibą magnackiego rodu Kmitów. Dzisiaj zamek jest otwarty dla zwiedzających, którzy mogą poznać jego bogatą historię i podziwiać niezwykłe wnętrza.

Brzesko to także miasto otoczone malowniczym krajobrazem. W okolicy znajdują się liczne szlaki turystyczne i rowerowe, prowadzące przez urokliwe tereny Beskidu Wyspowego, wzgórza oraz doliny rzek. To idealne miejsce dla osób ceniących kontakt z naturą i aktywny wypoczynek.

W Brzesku odbywają się także liczne wydarzenia kulturalne, takie jak Brzeskie Dni Kultury czy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej. W mieście działają również instytucje kultury, które oferują różnorodne formy spędzania wolnego czasu, jak koncerty, wystawy, warsztaty czy spektakle.

 
 

Kursy międzynarodowe z Brzeska: 

 

Przejazdy autokarowe z Brzeska

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz