Aktualny przystanek Sindbad w Brzegu to: 

  • Centrum Przesiadkowe, Plac Dworcowy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejazdy autokarowe do i z Brzegu

Brzeg - Barokowy Skarb na Dolnym Śląsku

Brzeg, położony nad Odrą na Dolnym Śląsku, to miasto o bogatej historii i niezwykłym dziedzictwie kulturowym. Choć może nie jest tak znane jak inne miasta w regionie, Brzeg ma wiele do zaoferowania turystom i mieszkańcom, którzy chcą poznać tajemnice dolnośląskiej ziemi.

Historia Brzegu sięga średniowiecza, kiedy to miasto zaczęło się rozwijać jako ważny ośrodek handlowy i rzemieślniczy. W późniejszych wiekach Brzeg stał się siedzibą książąt piastowskich, którzy przyczynili się do rozwoju kultury i sztuki w mieście. Dzisiaj, spacerując po Brzegu, można podziwiać ślady dawnej świetności i bogactwa.

Jednym z najbardziej znanych zabytków Brzegu jest Zamek Książąt Brzeskich, imponujący kompleks pałacowy z XVI wieku, który przez wieki był rezydencją Piastów Śląskich. Dzisiaj zamek jest otwarty dla zwiedzających, którzy mogą poznać jego historię, podziwiać zabytkowe wnętrza oraz korzystać z bogatej oferty kulturalnej.

Warto również odwiedzić Rynek, który stanowi serce miasta. Otoczony jest przez piękne kamienice, które zachowały swój dawny urok. Na środku placu znajduje się ratusz, będący symbolem władzy miejskiej. Warto także zwrócić uwagę na kościół pw. św. Mikołaja oraz kościół pw. św. Jadwigi, które są doskonałymi przykładami dolnośląskiego stylu gotyckiego.

Brzeg to także miasto o bogatej ofercie kulturalnej. W mieście działa dom kultury, gdzie organizowane są różnorodne wydarzenia, takie jak koncerty, wystawy czy warsztaty. Warto również odwiedzić Muzeum Piastów Śląskich, które zgromadziło wiele eksponatów związanych z historią Brzegu i regionu.

Miasto Brzeg oferuje także liczne atrakcje przyrodnicze. W okolicy znajdują się szlaki turystyczne i rowerowe, które prowadzą przez malownicze krajobrazy, wzgórza oraz nad brzegi Odry. W pobliżu miasta znajduje się również Park Krajobrazowy Stobrawa, gdzie można podziwiać piękno przyrody Dolnego Śląska.

 
 

Kursy międzynarodowe z Brzegu: 

 
 

Przejazdy autokarowe z Brzegu

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz