Aktualny przystanek Sindbad w Brodnicy to: 

  • węzeł komunikacyjny, ul..Gen. Maczka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejazdy autokarowe do i z Brodnicy

Brodnica - Urokliwe Miasto na Pomorzu

Brodnica, położona na północnym wschodzie Polski, w województwie kujawsko-pomorskim, to malownicze miasto o bogatej historii i niezwykłym uroku. Choć może nie jest tak znane jak inne polskie miasta, Brodnica ma wiele do zaoferowania turystom i mieszkańcom regionu.

Założona w XIII wieku, Brodnica przez wieki była ważnym ośrodkiem handlowym i administracyjnym. Miasto leży na terenie dawnej krainy historycznej Chełmińszczyzny, która była niegdyś pod panowaniem Zakonu Krzyżackiego. Te wpływy można zaobserwować w architekturze i zabytkach miasta.

Warto zacząć zwiedzanie Brodnicy od Rynku, który stanowi serce miasta. Otaczają go urokliwe kamienice, a na środku placu wznosi się zabytkowy ratusz z XVIII wieku. Spacerując po starówce, warto również zwrócić uwagę na kościół pw. św. Katarzyny, wzniesiony w stylu gotyckim, oraz na kościół pw. św. Jacka, o niezwykle bogatym wnętrzu.

Nieopodal miasta znajduje się Zamek Brodnica, który jest jednym z najważniejszych zabytków regionu. Wybudowany w XIV wieku przez Zakon Krzyżacki, zamek ten przez wieki pełnił funkcje obronne i rezydencjalne. Dzisiaj zamek jest otwarty dla zwiedzających i oferuje im możliwość poznania historii tego niezwykłego miejsca.

Brodnica to również miasto o wielu walorach przyrodniczych. Znajduje się tu Park Krajobrazowy Dolina Drwęcy, który oferuje liczne szlaki piesze i rowerowe, prowadzące przez malownicze krajobrazy, lasy oraz nad brzegi jezior. To idealne miejsce na wypoczynek i kontakt z naturą.

W Brodnicy odbywają się także liczne wydarzenia kulturalne, takie jak Brodnickie Spotkania Teatralne czy Brodnickie Święto Kwitnącej Jabłoni. Miasto posiada również dom kultury, gdzie organizowane są koncerty, wystawy, warsztaty i wiele innych imprez kulturalnych.

Podsumowując, Brodnica to urokliwe miasto o bogatej historii, ciekawych zabytkach i niezwykłym uroku przyrodniczym. To miejsce, które warto odwiedzić, aby poznać tajemnice dawnej Chełmińszczyzny, a także cieszyć się pięknem przyrody i kultury Pomorza.

 
 

Kursy międzynarodowe z Brodnicy: 

 

Przejazdy autokarowe z Brodnicy

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz