Aktualny przystanek Sindbad w Bogatynii to: 

  • Stacja paliw LOTOS ul. Młodych Energetyków

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejazdy autokarowe do i z Bogatynii

Bogatynia - Przemysłowe Serce Dolnego Śląska

Bogatynia, położona na południowo-zachodnim krańcu Polski, w województwie dolnośląskim, to miasto o bogatej historii i unikalnym charakterze. Choć często kojarzone z przemysłem energetycznym, Bogatynia kryje w sobie również wiele innych atrakcji, które warto poznać.

Początki osadnictwa w okolicach Bogatyni sięgają średniowiecza, kiedy to powstały pierwsze wsie. W XIX wieku, dzięki wydobyciu węgla brunatnego i budowie elektrowni, Bogatynia zaczęła się rozwijać jako ośrodek przemysłowy. W kolejnych latach dołączyły również zakłady chemiczne, cementowe oraz przetwórstwa szkła. Ta przemysłowa tożsamość Bogatyni utrzymuje się do dziś.

Jednym z najważniejszych zakładów przemysłowych w Bogatyni jest Kopalnia Węgla Brunatnego Turów oraz Elektrownia Turów. Choć związane z tymi obiektami są liczne kontrowersje ekologiczne, to są one również symbolem miasta i ważnym źródłem miejsc pracy.

Mimo swojego przemysłowego charakteru, Bogatynia posiada również wiele atrakcji turystycznych. Warto zwrócić uwagę na zabytkowy kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, wzniesiony w stylu neogotyckim. W jego wnętrzu znajdują się cenne elementy wyposażenia, takie jak ołtarze czy ambona.

Również w okolicach Bogatyni można odkryć wiele interesujących miejsc. Jednym z nich jest malowniczo położony Zamek Czocha, który zachwyca swoją monumentalnością i oferuje możliwość zwiedzania. Warto również odwiedzić Park Krajobrazowy Doliny Bobru, gdzie można podziwiać piękno przyrody Dolnego Śląska.

Bogatynia to także miasto, w którym kultura odgrywa ważną rolę. W mieście funkcjonuje dom kultury, gdzie organizowane są różnorodne wydarzenia, takie jak koncerty, spektakle czy warsztaty. Warto również wspomnieć o istniejących w mieście klubach sportowych oraz ośrodkach rekreacyjnych, które pozwalają mieszkańcom prowadzić aktywny tryb życia.

 
 

Kursy międzynarodowe z Bogatynii: 

 

Przejazdy autokarowe z Bogatynii

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz