Aktualny przystanek Sindbad w Białymstoku to: 

  • Dw. PKS, ul. Boh. Monte Cassino 8, peron 6 st. 13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejazdy autokarowe do i z Białegostoku

Białystok - stolica Podlasia i kulturowe skrzyżowanie wschodniej Polski

Białystok, położony w północno-wschodniej Polsce, jest stolicą województwa podlaskiego. Miasto to jest znane z bogatej historii, różnorodności kulturowej i pięknych terenów przyrodniczych. Białystok to miejsce, gdzie kultury wschodnie i zachodnie łączą się, tworząc wyjątkową atmosferę. Warto odwiedzić to miasto, aby poznać nie tylko jego zabytki, ale także kuchnię, tradycje i gościnność mieszkańców.

Jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc w Białymstoku jest Pałac Branickich, nazywany "polskim Wersalem". Ten barokowy zespół pałacowo-parkowy z XVIII wieku to nie tylko wspaniała architektura, ale także piękne ogrody i fontanny. Pałac obecnie mieści się Uniwersytet Medyczny, jednak część pałacu udostępniona jest dla zwiedzających.

Warto również odwiedzić Rynek Kościuszki, który jest sercem miasta. Tu znajduje się neogotycki Ratusz, otoczony przez kolorowe, odrestaurowane kamienice. W okolicy warto zwrócić uwagę na Kościół św. Rocha, zbudowany w stylu barokowym, oraz Białostocki Teatr Lalek, gdzie odbywają się przedstawienia dla dzieci i dorosłych.

Białystok to także miasto z bogatą historią kultury żydowskiej. Warto odwiedzić dawne tereny Białostockiego Getta oraz Pomnik Wielkiej Synagogi, który upamiętnia miejsce, gdzie stała największa synagoga w mieście, zniszczona podczas II wojny światowej. W Białymstoku znajduje się również Muzeum Historii Żydów Polskich i Centrum im. Ludwika Zamenhofa, twórcy języka esperanto, który urodził się w Białymstoku.

Białystok otoczony jest również przez piękne tereny przyrodnicze, takie jak Park Antoniuk, czy Park Planty, gdzie można spacerować, jeździć na rowerze lub korzystać z atrakcji dla dzieci. W okolicy Białegostoku znajduje się także Puszcza Knyszyńska, idealna na wycieczki piesze, rowerowe oraz grzybobranie. Warto również wybrać się do pobliskiego Białowieskiego Parku Narodowego, gdzie żyją żubry, symbole Polski.

 

 
 

Kursy międzynarodowe z Białegostoku: 

 

Przejazdy autokarowe z Białegostoku

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz