Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz

 

 

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

Domis-tour
03 stycznia 2020

Jechać busem czy autokarem Sindbad?

Jechać autokarem Sindbad czy busem?

Planując podróż autokarem do Niemiec często zastanawiamy się czym jechać? Czym będzie szybciej, wygodniej, taniej? Opcji jest sporo: autokar, bus, samolot, pociąg a może własny samochód. Dzisiaj postaramy się porównać dwa środki transportu. Są to autokar Sindbad i tak zwane "busy". W kwestii wyjaśnienia co rozumiemy przez "busy", są to samochody osobowe które zabierają maksymalnie 8 pasażerów i JEDNEGO kierowcę. 

 

Przewozy Sindbad a bezpieczeństwo

Wybierając się za granicę priorytetem powinno być nasze bezpieczeństwo. Wsiadając do busa trzeba pamiętać, że całą trasę prawdopodobnie pokonamy z jednym kierowcą! Jeżeli jest to krótka trasa po kraju to nie ma w tym nic dziwnego. Jednak wybierając autokar Sindbad do Niemiec, Belgi, Holandii, a nawet dalej, niezbędne jest, aby zrobić przerwę po drodze na odpoczynek dla kierowcy. Niestety zdarzają się kierowcy jadący po kilkanaście godzin z małą przerwą na kawę, bo przecież pasażerom się spieszy. 

A jak to jest w autobusie? Wybierając autokar Sindbad mamy pewność, że będzie co najmniej dwóch kierowców, którzy będą zmieniać się co maksymalnie 4,5 godziny. Tak się dzieje, ponieważ tego wymagają przepisy o czasie pracy kierowców. Każdy autokar nie tylko Sindbad ma zainstalowany tachograf. Jest to urządzenie, które mierzy czas pracy kierowcy. Poza tym autokary Sindbad mają rozkład jazdy.  

 

Sindbad czas przejazdu.

Mogłoby się wydawać, że jadąc samochodem osobowym będziemy szybciej na miejscu niż jadać autokarem. Jednak w przypadku podróży busem wcale tak nie musi być. Autokary Sindbad mają rozkłady jazdy, których muszą się trzymać. Oczywiście jak wszędzie zdarzają się opóźnienia spowodowane przyczynami losowymi. Jednak w przeważającej większości autobus jest na czas i jesteśmy w stanie przewidzieć ile będzie trwała jazda. 

Kierowcy busów często do samego końca nie wiedzą, którędy będą jechać, bo nie wiedzą dokąd dostaną zlecenie. Bywa, że spośród 8 osób każda jedzie w inne miejsce, a kierowca nieznający drogi musi szukać adresu docelowego. Bywa że podróż, która autokarem trwa 15 godzin a busem nawet 20 godzin. Co wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo jazdy.

Będziemy mieli również szczęście, jeżeli kierowca nie będzie rozwoził paczek po drodze co znacząco wydłuża czas podróży.

Sprawdź ceny biletów Sindbad teraz. 

Sindbad ceny biletów.

Bilety autokarowe sprzedawane są poprzez bezpośrednie kanały dystrybucji. Są to oficjalne biura sprzedaży lub strony www, na których na których można kupić bilety. Oznacza to, że cena biletu jest stała, określona w cenniku poza czasowymi promocjami) i można ją sprawdzić w każdej chwili. Natomiast ceny za przejazdy busami nie są regulowane z żaden sposób. Okazuję się, że za przejazd na trasie Bydgoszcz-Hamburg można zapłacić nawet 500 PLN w jedną stronę, podczas gdy bilet autokarowy na tej samej trasie można kupić już od 199 PLN. 

Trzeba pamiętać, że w autokarach Sindbad wifi jest w cenie biletu.

 

Czy mój przejazd Sindbadem się odbędzie?

Jest to jedno z częstych pytań jakie słyszymy każdego dnia. Wybierając autokar Sindbad odpowiedź jest prosta i jednoznaczna: oczywiście że tak. Nawet jeżeli będzie mało pasażerów przewoźnik ma obowiązek wykonać przewóz. A jeżeli autokar się zepsuje to przewoźnik podstawi inny zastępczy pojazd. W przypadku busów nie jest to takie oczywiste. Zdarza się bowiem tak że kierowca odwołuje kurs nawet w dniu wyjazdu bez podania przyczyny.

Autokar Sindbad i wyposażenie. 

Każdy autokar we flocie Sindbada posiada pasy bezpieczeństwa. Dla wygody podróży wszystkie autotary sindbad mają wifi, telewizor oraz barek. 

Każdy sam musi sobie odpowiedzieć na pytanie co wybrać. Dla nas odpowiedź jest oczywista tylko Sindbad. 

Bilety na autokary Sindbada do Francji, Niemiec czy Italii można kupić na naszej stronie:

 

 

Przejdź do adresu URL

 

  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
Domis-tour