Aktualny przystanek Sindbad w Heidelbergu to: 

  • Hbf - Hlt -Alte Eppelheimer Str./Emil-Maier-Str.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Transport autokarem do i z Heidelbergu

Heidelberg to piękne miasto w południowo-zachodniej części Niemiec, położone u podnóża góry Königstuhl nad brzegiem rzeki Neckar. Jest ono znane z wielu powodów i jest jednym z najpopularniejszych celów turystycznych w Niemczech. Oto kilka powodów, dla których warto odwiedzić Heidelberg:

  • Zamek Heidelberg - To jedno z najpiękniejszych zamków w Europie, które położone jest na wzgórzu, skąd roztacza się piękny widok na miasto i rzekę Neckar. Zamek jest jednym z najważniejszych zabytków miasta i oferuje wiele możliwości zwiedzania, w tym przepiękne ogrody, muzea i wieże widokowe.

  • Starówka - Heidelberg posiada uroczy, średniowieczny centrum miasta, pełne pięknych kamienic i kościołów. Spacerując po starym mieście, można podziwiać piękne widoki, zobaczyć wiele interesujących zabytków i cieszyć się atmosferą historycznego miasta.

  • Uniwersytet Heidelberski - Jest to jeden z najstarszych uniwersytetów w Europie, założony w 1386 roku. Uniwersytet jest jednym z najważniejszych ośrodków akademickich w Niemczech, a jego kampus znajduje się w samym sercu miasta. Odwiedzając Heidelberg, warto zobaczyć piękne budynki uniwersyteckie i poczuć atmosferę nauki.

  • Muzea i galerie - Heidelberg oferuje wiele różnych muzeów i galerii, w tym Muzeum Palatyńskie, Muzeum Farmacji i Muzeum Historii Naturalnej. W tych miejscach można zobaczyć wiele interesujących eksponatów i dowiedzieć się więcej o historii miasta i regionu.

  • Klimat i krajobrazy - Heidelberg ma piękny, malowniczy krajobraz, w którym dominują wzgórza, rzeki i lasy. Jest to idealne miejsce dla osób lubiących aktywny wypoczynek, jak również dla tych, którzy chcą się zrelaksować i odpocząć od zgiełku miasta.

W skrócie, Heidelberg to piękne miasto, które oferuje wiele atrakcji dla turystów z całego świata. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem historii, architektury, nauki, czy po prostu lubisz piękne krajobrazy, Heidelberg na pewno Cię zachwyci.

 

Autobusy międzynarodowe z Heidelbergu: 

 

Heidelberg - busy i autobusy

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz