Aktualny przystanek Sindbad w Gottingen to: 

  • ZOB, am HBF - Berliner Str. 28

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gottingen to urokliwe miasto w Dolnej Saksonii, w północnych Niemczech, z bogatą historią i kulturą. Oto kilka powodów, dla których warto odwiedzić Gottingen:

  • Uniwersytet Gottingen: to jedna z najstarszych i najbardziej renomowanych uczelni w Niemczech, założona w XVIII wieku. Uniwersytet słynie ze swoich badań naukowych i medycznych, a także z pięknych zabytkowych budynków, które można zobaczyć podczas spacerów po kampusie.

  • Muzeum Georga-Augusta: to muzeum poświęcone historii Uniwersytetu Gottingen i jego związków z historią regionu. Muzeum prezentuje bogatą kolekcję zabytków, książek, map i innych przedmiotów związanych z historią miasta i uczelni.

  • Ratusz: Gottingen ma piękny ratusz zbudowany w stylu gotyckim, z bogato zdobioną fasadą i wieżą zegarową. W ratuszu mieści się również muzeum, prezentujące historię miasta i regionu.

  • Stare Miasto: Gottingen ma piękne Stare Miasto, z wąskimi, brukowanymi uliczkami, pięknymi kamienicami zbudowanymi w różnych stylach architektonicznych i uroczymi kawiarniami i restauracjami.

  • Jardin des Plantes: to jeden z najstarszych ogrodów botanicznych w Europie, założony w XVIII wieku. Ogród oferuje piękne trasy spacerowe, a także bogatą kolekcję roślin z całego świata.

W sumie, Gottingen to miasto z bogatą historią i kulturą, oferujące wiele atrakcji turystycznych, piękne krajobrazy i ciekawe muzea.

 

Autobusy międzynarodowe z Gottingen: 

 

Gottingen - busy i autobusy

  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
Domis-tour

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz

 

 

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

Domis-tour