Aktualny przystanek Sindbad w Gelsenkirchen to: 

  • ZOB/HBF, Bahnhofsvorplatz, stan. 11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gelsenkirchen to miasto w zachodnich Niemczech, położone w Zagłębiu Ruhry, które ma wiele atrakcji dla turystów. Oto kilka powodów, dla których warto odwiedzić Gelsenkirchen:

  • Park Zoom Erlebniswelt: to jeden z największych parków rozrywki w Europie, oferujący atrakcje dla całej rodziny. W parku znajdują się liczne strefy tematyczne, w tym strefa safari, w której można zobaczyć wiele egzotycznych zwierząt.

  • Muzeum Kohlenwäsche: to muzeum poświęcone historii górnictwa w Zagłębiu Ruhry. Muzeum znajduje się w budynku dawnego zakładu pralniczego, w którym prane były węgiel i kopalniane narzędzia.

  • Arena AufSchalke: to jedna z największych aren sportowych w Europie, która gościła wiele ważnych wydarzeń sportowych, takich jak Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 2006 roku. W arenie odbywają się także koncerty i imprezy rozrywkowe.

  • Zamek Horst: to piękny zamek, zbudowany w stylu barokowym, który pochodzi z XVI wieku. W zamku mieści się muzeum z bogatą kolekcją dzieł sztuki, mebli i zabytków.

  • Muzeum Bismarcka: to muzeum poświęcone postaci Otto von Bismarcka, jednego z najważniejszych polityków Niemiec XIX wieku. Muzeum znajduje się w pięknym parku, z pięknym widokiem na dolinę rzeki Emscher.

W sumie, Gelsenkirchen to miasto z bogatą historią, pięknymi parkami, ciekawymi muzeami i atrakcjami turystycznymi.

 

Autobusy międzynarodowe z Gelsenkirchen: 

 

Gelsenkirchen - busy i autobusy

  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
Domis-tour

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz

 

 

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

Domis-tour