Aktualny przystanek Sindbad w Duisburg to: 

  • Fernbusbahnhof, MERCATORSTRAßE 74-94

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Duisburg to duże miasto w Niemczech, położone w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, na zachodzie kraju. Znane jest z ciekawych zabytków, pięknych parków i ogrodów oraz jako ważne centrum przemysłowe i handlowe.

Jednym z najważniejszych zabytków w Duisburgu jest pałac książąt von Bismarck, zbudowany w stylu neogotyckim w XIX wieku. Pałac jest pięknie ozdobiony i pełen cennych eksponatów, takich jak dzieła sztuki i meble z epoki. W pobliżu pałacu znajduje się również piękny park Kaiserberg, który oferuje wiele atrakcji, takich jak staw z kaczami i łabędziami oraz liczne ścieżki spacerowe.

Duisburg to także ważne centrum przemysłowe, znane z produkcji stali i przemysłu chemicznego. W pobliżu miasta znajdują się także liczne porty rzeczne, w tym Port Duisburg, który jest jednym z największych portów w Europie i ważnym centrum handlowym.

Miasto oferuje również wiele innych atrakcji turystycznych, takich jak Muzeum Kultury Północnej Nadrenii-Westfalii, które prezentuje wiele cennych eksponatów związanych z historią i kulturą regionu. Duisburg to także popularne miejsce na imprezy i festiwale, w tym letni festiwal kultury, który przyciąga wielu turystów z całego kraju.

Duisburg to także miasto, które oferuje wiele możliwości zakupów oraz smakowania tradycyjnych niemieckich potraw w licznych restauracjach i kawiarniach. Miasto jest również dobrze skomunikowane z innymi miastami w regionie, dzięki czemu łatwo można dostać się do pobliskich atrakcji turystycznych, takich jak Park Narodowy Eifel czy Muzeum Louvre w Lens we Francji.

Podsumowując, Duisburg to ciekawe i urokliwe miasto, gdzie można cieszyć się pięknymi zabytkami, parkami oraz wieloma atrakcjami turystycznymi.

 

Autobusy międzynarodowe z Duisburga: 

 

Duisburg - busy i autobusy

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz