bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz

 

 

jak zarezerwować mijesce w autobusie
08 lutego 2023

Drukowanie biletów Sindbad

Czy bilety Sindbad trzeba drukować?

Dzisiaj zajmiemy się tematem pozornie błahym jednak jak się okazuje nie tak bardzo. Czy bilet autokarowy musi być wydrukowany? Odpowiedź może być szybka i banalna: NIE. Ale od razu pojawiają się pytania: 

  • Jak wsiądę do autokaru Sindbad?
  • Skąd kierowca będzie wiedział że mam opłacony przejazd?
  • Czy na pewno mnie wpuszczą bez biletu? 

 

Obawy wydają się być zasadne, ale bilety międzynarodowe sprzedajemy już ponad 20 lat i spieszymy z odpowiedziami. 

bilety Sindbad

Wszystko zależy gdzie został kupiony bilet autokarowy. 

Opcja nr. 1 biuro podróży

Kupując bilet w stacjonarnym punkcie sprzedaży, obsługa ma obowiązek wydrukować bilet i wpiąć do w okładkę. Dlaczego to takie ważne? Bo na okładce jest wydrukowany regulamin przewozu. Jeżeli wydrukowany bilet zostanie zgubiony lub zniszczony punkt w którym kupiliśmy bilet wydrukuje nam duplikat. Tutaj ważna uwaga! Musimy iść do tego samego punktu sprzedaży ponieważ inne punkty nawet w tym samym mieście nie będą miały dostępu do wydruku danego biletu. Więcej dlaczego tak jest opiszemy w kolejnym artykule. 

Opcja nr. 2 Internet, aplikacja itd. 

Tutaj nie ma konieczności drukowania biletów autokarowych. Wystarczy posiadać bilet w telefonie. Załoga autokaru zeskanuje kod QR z biletu i już można wsiadać do autokaru Sindbad. Przy tej opcji należy pamiętać o naładowanym telefonie żeby nie było niespodzianek podczas odprawy. Jednak i na to są sposoby. 

Czy mogę wsiąść do autokaru Sindbad bez biletu?  

Okazuje się że jest nawet opcja podróży bez posiadania biletu autokarowego. Przy tym wariancie warto zaznaczyć w uwagach biletu, że pasażer wsiada "bez biletu. " Przy takiej adnotacji załoga autokaru wie że pasażer nie będzie miał biletu i przygotuje duplikat w autokarze. Pilot lub kierowca ma przy sobie specjalną aplikację na której jest lista pasażerów na danym kursie. Dlatego nawet przy braku biletu jest w stanie zweryfikować pasażera po nazwisku. 

 

 

 

 

 

 

 

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad