Aktualny przystanek Sindbad w Dortmundzie to: 

  • Hbf Nordseite, Steinstrasse

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dortmund to duże miasto w zachodniej części Niemiec, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia. Jest to ważne centrum przemysłowe, kulturalne i sportowe, słynące z pięknych parków i ciekawych zabytków.

Jednym z najważniejszych zabytków w Dortmundzie jest katedra św. Zygmunta, zbudowana w stylu gotyckim w XIII wieku. Katedra jest znana ze swojego pięknego wystroju wnętrza, w tym z witrażami i rzeźbami. W pobliżu katedry znajduje się wieża Florian, która jest jednym z symboli miasta.

Dortmund jest także siedzibą licznych instytucji kulturalnych, w tym Opery Dortmund oraz Muzeum Narodowego Niemiec w Dortmundzie. Muzeum prezentuje wiele cennych dzieł sztuki oraz zabytków związanych z historią miasta i regionu.

Miasto jest również znane z pięknych parków i ogrodów, w tym Westfalenparku, który jest jednym z największych parków w Niemczech. Park oferuje wiele atrakcji, takich jak piękne ogrody różane, taras widokowy oraz wieża Florian, z której można podziwiać panoramę miasta.

Dortmund to także ważne centrum sportowe, słynące z klubu piłkarskiego Borussia Dortmund, który jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Niemczech. Miejski stadion Signal Iduna Park jest jednym z największych stadionów w Europie i przyciąga wiele turystów z całego świata.

Miasto oferuje również wiele innych atrakcji turystycznych, takich jak liczne sklepy, kawiarnie i restauracje, gdzie można skosztować tradycyjnych niemieckich potraw oraz piwa.

Podsumowując, Dortmund to duże i ciekawe miasto z bogatą historią i kulturą, gdzie można cieszyć się pięknymi zabytkami, parkami oraz wieloma atrakcjami turystycznymi.

 

Autobusy międzynarodowe z Dortmundu: 

 
 

Dortmund - busy i autobusy

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz