bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz

 

 

jak zarezerwować mijesce w autobusie
12 sierpnia 2021

Dokumenty dla dziecka w autobusie

To na legitymacje się nie da?

Dzisiaj postanowiliśmy zająć się często powtarzającym się tematem dokumentów podróży u dzieci. W przypadku osób dorosłych wiadomo, że do przekroczenia granicy potrzeba ważny dokument tożsamości czyli dowód osobisty lub paszport. Tak samo jest w przypadku dzieci!

Bardzo często słyszymy pytanie: jak to na legitymacje szkolną się nie da? Niestety jedyny dokumenty uprawniający do przekroczenia granicy jest dowód osobisty lub paszport. Wiąże się to z wizytą u fotografa w celu wykonania odpowiedniego zdjęcia oraz z wycieczką do odpowiedniego urzędu. 

 

sindbad

Ale moje dziecko jeszcze nie ma 2 lat

Niezależnie od wieku KAŻDY pasażer musi posiadać wyżej wymienione dokumenty. Dla niektórych jest to nowa informacja ale dowód osobisty można wyrobić już dla noworodka. Dokument taki ma ważność na 5 lat. Podobnie jest z paszportem który możemy wyrobić dla dziecka w dowolnym wieku. 

 

dokumenty dla dzieci

 

Ale przecież nie ma już kontroli granicznych

To prawda że w dzisiejszych czasach nie już kontroli na granicach w ramach Unii Europejskiej. Jednak w pierwszej kolejności dokumenty może sprawdzić załoga autokaru Sindbad już po wejściu na pokład. Jest to potrzebne do weryfikacji zgodności danych w tymi podanymi w bilecie autokarowym. Poza tym mogą zdarzyć się kontrole w trakcie drogi już na terenie np. Niemiec. Wtedy służby również będą wymagały okazania dokumentów i lepiej być przygotowanym na taką konieczność. 

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do naszego działy FAQ lub kontaktu

 

 

 

  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
Domis-tour