Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz

 

 

Domis-tour

Bezpieczne płatności on-line

jak zarezerwować mijesce w autobusie
09 września 2021

Czy będę miał przesiadkę w Sindbadzie?

Przesiadki w Sindbadzie

Dzisiaj zajmiemy się tematem który rozbudza bardzo wiele emocji a mianowicie przesiadkami podczas jazdy autokarami Sindbad. Jest to jedno z najczęstszych pytań podczas zakupu biletu. 

Trzeba jasno przyznać, że przesiadki w Sindbadzie są! Oczywiście nie na każdym kursie i nie w każdy dzień. Jednak trzeba mieć świadomość, że zmiany autokarów się zdarzają. Nie jest to może najprzyjemniejsza część podróży. Jednak z drugiej strony nie ma się czego bać co postaramy się udowodnić w tym wpisie. 

Ile będzie przesiadek?

To ile będzie przesiadek w Sindbadzie i gdzie decydują dyspozytorzy w firmie. Najczęściej takie decyzje są podejmowane w dniu wyjazdu. Dzieje się tak ponieważ bilet autobusowy można kupić w dniu wyjazdu, nawet na 10 minut przed odjazdem autokaru. Oczywiście nie namawiamy do tego. Zdecydowanie bardziej opłaca się kupować bilety z wyprzedzeniem. Piszemy o tym w artykule: Bilety autokarowe Sindbad rezerwować czy kupić bilet. Im więcej osób na dany kierunek tym mniejsza szansa na przesiadkę. Na godzinę przed odjazdem można zadzwonić na infolinię Sindbada lub do biura gdzie był wykupiony bilet i dowiedzieć się czy będzie przesiadka. Można uzyskać informację gdzie będzie ewentualna przesiadka oraz uzyskać numer boczny autobusu

Gdzie są przesiadki?

Sindbad ma dwa główne punkty przesiadkowe tak zwane "huby" w Świecku oraz w Opolu. 

port Opole Sindbad

W wyjątkowych przypadkach przesiadki Sindbad mogą odbywać się poza tymi dwoma przystankami. Na przykład dla osób jadących do Lubeki przesiadka może być w Hamburgu. Analogicznie dla osób jadących na południe Włoch przesiadka może być w Veronie. Jednak za każdym razem załoga autobusu informuje o miejscu przesiadki oraz o numerze bocznym autokaru do którego trzeba się udać. 

sindbad przesiadki

 

Cała prawda jak to wygląda w rzeczywistości

Zdajemy sobie sprawę że zmiana autokaru w trakcie jazdy i to często w nocy to nic przyjemnego. Jednak jest to spowodowane optymalizacją kosztów przejazdu. Tak aby nie zdarzyła się sytuacja, w której jadą dwa autokary w to samo miejsce z kilkoma pasażerami na pokładzie. W dzisiejszych czasach optymalizacja kosztów jest szczególnie ważna. 

Przesiadki w Sindbadzie są koordynowane. To znaczy, że na parking podjeżdża kilka autokarów firmy a załoga kieruje pasażerów do konkretnych autobusów. 

Jeszcze przed wyjściem z autobusu jest podana informacja jaki numer boczny ma nasz autokar docelowy. Numery te są widoczne w tyłu boku oraz przodu pojazdu. W razie jakichkolwiek pytań można się udać do kierowcy lub pilota po pomoc. Koordynatorzy pilnują aby autokary nie odjeżdżały za szybko albo aby ktoś nie został na przystanku. 

Niestety w chwili obecnej nie ma osób które przenoszą bagaż jak bywało dawniej. Tak więc trzeba się zatroszczyć o swoje rzeczy we własnym zakresie. W przypadku problemów z przeniesieniem bagażu np. przez osoby starsze załoga stara się pomóc. Wystarczy poprosić a jesteśmy przekonani, że obsługa pomoże

Pracownicy Sindbada dbają o to aby przesiadki trwały jak najkrócej jednak na pewne rzeczy nie mają wpływu. Jeżeli jeden autokar utknie w korku niestety reszta musi na niego poczekać. 

Co jeszcze warto wiedzieć o przesiadkach w Sindbadzie?

Warto pamiętać, że nikt nie robi przesiadek z byle powodu. Firma Sindbad dba w ten sposób o bezpieczeństwo pasażerów. Miejsca przesiadek są wybierana tak aby zapewnić jak największy komfort pasażerom. Trzeba pamiętać aby zadbać o swój bagaż. 

Zwracamy uwagę na koordynację przesiadek Sindbad w porównaniu do innych przewoźników.  Zdarza się bowiem, że wybierając podróż nie zwrócimy na to uwagi. Często przy podróży Flixbusem, pasażerowie nawet nie wiedzą że będą mieli przesiadkę. Poza tym nie jest ona skoordynowana, a to oznacza że dojeżdżamy do przystanku na terenie Niemiec i czekamy czasem po kilka godzin na inny autobus. Niestety często są to autobusy z obsługą zagraniczną, bez pilota. Kierowcy nie mówią po polsku, a autokaru trzeba szukać na własną rękę

Sprawdź cenę swojego biletu TUTAJ

  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
Domis-tour