Aktualny przystanek Sindbad w Celle to: 

  • ZOB, Trullerstrasse

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Celle to malownicze miasto położone w Dolnej Saksonii, w północnych Niemczech, niedaleko Hanoweru. Znane jest przede wszystkim ze swojego pięknego, historycznego centrum, które zachowało wiele zabytków architektury.

Jednym z najważniejszych zabytków w Celle jest Zamek Celle, zbudowany w XIV wieku, który był kiedyś siedzibą książąt Lüneburga. Obecnie w zamku mieści się muzeum, w którym można zobaczyć wiele cennych eksponatów związanych z historią miasta i regionu.

Innym ważnym zabytkiem w Celle jest Stare Miasto, które zachowało swój oryginalny wygląd z XVII i XVIII wieku. W centrum miasta znajduje się piękna Ratusz, który jest uważany za jedno z najpiękniejszych budynków w mieście.

Celle słynie również ze swojego pięknego parku z zamkiem, znanego jako Schlosspark. To idealne miejsce na spacer lub piknik, a w sezonie letnim organizowane są tam liczne festiwale i imprezy kulturalne.

Miasto ma także wiele innych atrakcji turystycznych, takich jak kościół św. Marii, Teatr Celle, Muzeum Dwóch Kultur oraz liczne kawiarnie i restauracje, które serwują pyszne niemieckie specjały.

Celle jest również znane z organizowanych tam corocznie targów, w tym jarmarku bożonarodzeniowego, który przyciąga tysiące turystów z całego świata.

Podsumowując, Celle to piękne miasto z bogatą historią i kulturą, które przyciąga turystów ze względu na swoje zabytki, urokliwe krajobrazy oraz liczne imprezy i festiwale.

 

Autobusy międzynarodowe z Celle: 

 

Celle - busy i autobusy

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz