Aktualny przystanek Sindbad w Valence to: 

  • Gare SNCF - 48 Rue Denis Papin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Valence to urokliwe miasto położone w południowo-wschodniej części Francji, na południowy wschód od Lyonu. Znane jest z pięknej architektury, malowniczych krajobrazów oraz bogatej historii.

Jednym z najważniejszych zabytków miasta jest katedra św. Apolinarego, zbudowana w stylu romańskim w XII wieku. Wnętrze katedry zdobią piękne witraże, a z wieży można podziwiać piękne widoki na miasto i okoliczne krajobrazy.

Stare Miasto w Valence to również miejsce, które warto odwiedzić. Znajdują się tam liczne zabytki, takie jak katedra Notre-Dame des Pommiers, pochodząca z XIII wieku, oraz Place des Clercs, który jest głównym placem miasta.

Miłośnicy sztuki powinni odwiedzić Musée de Valence, gdzie znajduje się bogata kolekcja dzieł sztuki, w tym obrazy, rzeźby i ceramika. Można tam również poznać historię miasta i regionu.

Valence to także doskonałe miejsce do wypoczynku na łonie natury. W okolicy miasta znajdują się piękne parki, w tym Park Jouvet, który oferuje wiele atrakcji, takich jak stawy, fontanny i ścieżki rowerowe.

Podsumowując, Valence to miasto bogate w historię i kulturę, z pięknymi zabytkami oraz malowniczymi krajobrazami. Katedra św. Apolinarego, Stare Miasto oraz Musée de Valence to tylko niektóre z powodów, dla których warto odwiedzić to miejsce.

 
 

 

Połączenia autokarowe z Valence: 

 

Bilety autokarowe z Valence

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz