Aktualny przystanek Sindbad w Nimes to: 

  • Gare Parnasse (Parking du Parnasse)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nimes to urocze miasto położone w południowej Francji, w regionie Langwedocja-Roussillon, słynące z wielu zabytków rzymskich oraz bogatej historii i kultury.

Jednym z najważniejszych zabytków w Nimes jest rzymski amfiteatr, znany jako Arena. Arena w Nimes jest jednym z najlepiej zachowanych rzymskich amfiteatrów we Francji i oferuje możliwość zwiedzania oraz organizowania różnego rodzaju wydarzeń, takich jak koncerty, festiwale czy turnieje rycerskie.

Innym ważnym zabytkiem rzymskim jest Maison Carrée, czyli rzymski świątynia zbudowany na początku I wieku n.e. Świątynia została wybudowana na planie prostokąta i jest jednym z najlepiej zachowanych rzymskich zabytków tego typu.

Miasto słynie również z wielu innych zabytków i atrakcji turystycznych, takich jak Katedra Świętego Piotra, Plac d'Assas czy Plac aux Herbes, na których znajdują się liczne kawiarnie i restauracje.

W Nimes można również spróbować wielu regionalnych specjałów kulinarnych, takich jak zupa z soczewicy, Cassoulet czy szpinakowa tarta. Miasto słynie również z wina, szczególnie z wina AOC Costières de Nîmes, które jest produkowane w okolicach miasta.

Podsumowując, Nimes to piękne miasto, które oferuje wiele atrakcji turystycznych. Zabytki rzymskie, kultura, kuchnia i wina to tylko niektóre z powodów, dla których warto odwiedzić to miejsce.

 

 

Połączenia autokarowe z Nimes: 

 
 

Bilety autokarowe z Nimes

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz