Aktualny przystanek Sindbad w Lyon to: 

  • Lyon - Perrache - poziom górny A

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jest wiele powodów, dla których warto pojechać do Lyonu. Oto kilka z nich:

  • Kultura i sztuka: Lyon to miasto z bogatą historią, kulturą i sztuką. Znajduje się tu wiele muzeów, teatrów i galerii sztuki. Warto odwiedzić Muzeum Sztuk Pięknych, Muzeum Historii Naturalnej lub Muzeum Konkretnych Sztuk i Designu.

  • Kulinaria: Lyon jest znany jako stolica francuskiej kuchni. Miasto słynie z wyśmienitych dań mięsnych, takich jak klasyczna sałatka lyońska (Salade Lyonnaise) z jajkiem w koszulce lub dziczyzną. Wiele restauracji serwuje również tradycyjne dania, takie jak quenelles (kluseczki rybne) lub tablier de sapeur (kawałki cielęcego żołądka).

  • Architektura: Lyon to miasto z piękną architekturą. Warto zobaczyć katedrę św. Jana, Bazylikę Notre-Dame de Fourvière oraz słynne, kolorowe budynki w dzielnicy Vieux Lyon.

  • Wina: Region Lyonu słynie z produkcji wyśmienitych win, szczególnie czerwonych. Warto wybrać się na degustację win do jednej z wielu winnic w okolicach miasta.

  • Przyroda: Lyon leży w pobliżu Alp i pięknych dolin, co oznacza, że można łatwo wybrać się na wycieczki na piesze wędrówki lub jazdę na rowerze.

To tylko kilka z powodów, dla których warto odwiedzić Lyon. Miasto to ma wiele do zaoferowania zarówno turystom, jak i mieszkańcom.

 

Połączenia autokarowe z Lyonu: 

LYON - WARSZAWA PL
Bilety od 391 PLN, 87 EUR
LYON - KRAKÓW PL
Bilety od 402 PLN, 90 EUR
LYON - WROCŁAW PL
Bilety od 380 PLN, 85 EUR
 
 

Bilety autokarowe z Lyonu

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz