Aktualny przystanek Sindbad w Le Mans to: 

  • Gare SNCF - 77 Boulevard Robert Jarry

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Le Mans to miasto położone we wschodniej części Francji, w regionie Pays de la Loire. Znane jest przede wszystkim z wyścigów 24h Le Mans, ale to nie jedyne atrakcje turystyczne, jakie oferuje.

Jednym z najważniejszych zabytków Le Mans jest średniowieczny zamek, wznoszący się na wzgórzu nad miastem. Zamek ten ma wiele wieków historii, a dziś służy jako muzeum i centrum kultury. Kolejnym znanym zabytkiem jest Katedra Świętego Juliana, zbudowana w stylu gotyckim, z pięknymi witrażami i rzeźbami.

Miasto słynie także z pięknych, malowniczych uliczek i zabytków średniowiecznych, takich jak domy z XV-XVI wieku w dzielnicy Vieux Mans. Jest tu także wiele muzeów, w tym Muzeum Tesli, które poświęcone jest eksperymentom naukowym Nikoli Tesli, i Muzeum Szlachetnych Pojazdów, gdzie można podziwiać piękne samochody z różnych epok.

Le Mans to także miejsce dla miłośników natury, z kilkoma parkami i ogrodami, takimi jak Arboretum la Fosse, Park Gué de Maulny i Jardin des Plantes, gdzie można odpocząć i cieszyć się pięknem roślinności.

Oczywiście, wyścigi 24h Le Mans to najbardziej znany event w mieście. Odbywają się one co roku na początku czerwca i przyciągają tłumy fanów motoryzacji z całego świata. Jest to wielka impreza sportowa, ale również okazja do podziwiania piękna miasta i jego okolic.

Podsumowując, Le Mans to miasto pełne zabytków, muzeów, pięknych krajobrazów i wyjątkowej atmosfery. Z pewnością warto odwiedzić to miejsce i poznać jego niezwykłe historie i tradycje.

 

Połączenia autokarowe z Le Mans: 

 
 

Bilety autokarowe z Le Mans

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz