Aktualny przystanek Sindbad w Dijon to: 

  • Arret de bus Marsannay-Acti Sud,naprzeciw McDonald

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dijon to miasto położone we wschodniej Francji, w regionie Burgundii. Jest to urokliwe i historyczne miasto, które oferuje wiele atrakcji i powodów, dla których warto tam pojechać:

  • Katedra św. Benigna - to imponująca katedra, zbudowana w stylu gotyckim. Wnętrze katedry jest piękne, a na szczególną uwagę zasługują witraże i rzeźby.

  • Muzeum Sztuk Pięknych - to muzeum, które mieści się w pałacu książąt Burgundii i prezentuje dzieła sztuki, takie jak rzeźby, obrazy i meble.

  • Wino - Dijon to stolica regionu Burgundii, który słynie z produkcji wina. W okolicy miasta znajduje się wiele winnic i można tam spróbować doskonałych win.

  • Mustard - Dijon jest znane z produkcji musztardy. W mieście znajduje się Musée de la Moutarde, które prezentuje historię produkcji musztardy oraz oferuje degustacje.

  • Zabytkowe centrum miasta - Dijon ma piękne zabytkowe centrum, w którym można podziwiać historyczne budynki, takie jak pałace, katedry i kościoły.

  • Kuchnia - w Dijon można spróbować tradycyjnych potraw francuskich, takich jak escargots, coq au vin czy boeuf bourguignon. W okolicy znajdują się liczne restauracje serwujące regionalne specjały.

To tylko kilka z wielu powodów, dla których warto odwiedzić Dijon. Miasto to oferuje wiele innych atrakcji i możliwości spędzenia wolnego czasu, takich jak spacery, zwiedzanie pięknych ogrodów i parków oraz wycieczki rowerowe.

 

 

Połączenia autokarowe z Dijon: 

 
 

Bilety autokarowe z Dijon

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz