Aktualny przystanek autokarowy w  Umań to: 

  • Dworzec Autobusowy, ul. Kijewska 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bilety autokarowe z miasta Uman

Uman – miasto duchowej przemiany i piękna przyrody

Uman, położone w centrum Ukrainy, to miasto o bogatej historii i ważnym znaczeniu duchowym. Znane jako miejsce pielgrzymki dla wyznawców chasydyzmu, Uman przyciąga także turystów z całego świata, którzy chcą poznać kulturę i tradycje tego niezwykłego miasta, a także odkryć jego piękno naturalne.

Jednym z najważniejszych miejsc w Umanie jest grób cadyka Nachmana z Bracławia, założyciela ruchu chasydzkiego Breslau. Tysiące pielgrzymów przybywają tu każdego roku, zwłaszcza podczas żydowskiego Nowego Roku (Rosh Hashanah), aby oddać cześć wielkiemu duchownemu i prosić o błogosławieństwo. Grób cadyka Nachmana to miejsce o wyjątkowej atmosferze, gdzie można poczuć duchową więź z przeszłością.

Innym godnym uwagi zabytkiem jest Sobór Zaśnięcia Matki Bożej, którego historia sięga XVIII wieku. Ten imponujący budynek sakralny wzniesiony w stylu barokowym świadczy o bogatej historii miasta i jego związku z prawosławiem.

Jednak to właśnie Park Sofijówka, stworzony przez polskiego hrabiego Stanisława Potockiego, stanowi główną atrakcję dla turystów. Ten przepiękny park krajobrazowy, utrzymany w stylu angielskim, zachwyca swoją różnorodnością roślin, malowniczymi alejkami oraz romantycznymi mostkami i grotami. Wędrówka po parku to nie tylko okazja do kontaktu z przyrodą, ale także zatopienie się w romantycznych opowieściach, które stanowiły inspirację dla jego twórców.

Podczas wizyty w Umanie warto także spróbować tradycyjnej kuchni ukraińskiej, która charakteryzuje się prostotą i bogactwem smaków. W lokalnych kawiarniach i restauracjach można skosztować pysznych potraw, takich jak pierogi z kapustą i grzybami, barszcz ukraiński czy holubtsi (gołąbki).

Uman to miasto pełne kontrastów – duchowej przemiany i piękna przyrody. Wizyta tutaj daje możliwość odkrycia tajemnic chasydyzmu, zrozumienia bogatej historii miasta i zetknięcia się z niezwykłą kulturą Ukrainy. Przede wszystkim jednak, Uman oferuje niezapomniane wspomnienia i inspirację dla ducha, które z pewnością zostaną z nami na długo.

Połączenia międzynarodowe z miasta  Umań:

 

Bilety do Ukrainy -  Umań

  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
Domis-tour

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz

 

 

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

Domis-tour