Aktualny przystanek autokarowy w  Tarnopol to: 

  • Dworzec Autobusowy, ul. Targovitsa7(dawna Żywowa)

    Dworzec Autobusowy, ul. Żiwowa 7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bilety autokarowe z miasta Tarnopol

Odkrywając Tarnopol: Wędrówka po ukraińskim mieście z bogatą historią

Tarnopol, dawna stolica królewska, to jedno z najbardziej fascynujących miast na Ukrainie. Położony w zachodniej części kraju, nad rzeką Seret, Tarnopol jest miastem o bogatej historii i różnorodnym dziedzictwie kulturowym. Znany również jako Ternopil, miasto to może pochwalić się piękną architekturą i niezwykłymi zabytkami, które kryją w sobie opowieści o przeszłości miasta.

Założony w 1540 roku przez hetmana koronnego Jana Amora Tarnowskiego, Tarnopol przez wieki był ważnym ośrodkiem handlowym i kulturalnym, który przyciągał różne nacje. W czasie swojej burzliwej historii, miasto przechodziło z rąk do rąk - od Rzeczypospolitej Obojga Narodów, przez Habsburgów, Królestwo Polskie, aż po Związek Radziecki i obecną niepodległą Ukrainę.

Spacerując po urokliwych uliczkach Tarnopola, nie sposób nie zauważyć wpływów różnych kultur i stylów architektonicznych. Jednym z najważniejszych zabytków jest Zamek Tarnopolski. Choć nie zachowały się do dzisiaj oryginalne zabudowania, to na terenie dawnego zamku znajduje się malowniczy park, który stanowi doskonałe miejsce na spacer.

Warto również odwiedzić Katedrę Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zbudowaną w stylu barokowym w XVIII wieku. Ten imponujący kościół jest jednym z najpiękniejszych przykładów architektury sakralnej na Ukrainie. W pobliżu katedry, znajduje się również pomnik Jana Amora Tarnowskiego, założyciela miasta.

Wśród innych zabytków, które warto zobaczyć w Tarnopolu, jest cerkiew Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy, która swoim wyglądem zachwyca nie tylko miłośników architektury, ale także turystów. Ponadto, w mieście znajduje się wiele historycznych kamienic, które kryją w sobie opowieści o dawnych mieszkańcach.

Tarnopol nie tylko przyciąga turystów swoją historią i architekturą, ale także urokliwymi kawiarniami, restauracjami i pubami, gdzie można spróbować tradycyjnych ukraińskich potraw, jak pierogi z kapustą i grzybami czy barszcz ukraiński.

Połączenia międzynarodowe z miasta  Tarnopol:

 

Bilety do Ukrainy -  Tarnopol

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz