Aktualny przystanek autokarowy w Połtawa to: 

  • Dworzec Autobusowy nr 1, ul. Welykotyrniowska 7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bilety autokarowe do miasta Połtawa

Połtawa, ukraińskie miasto o bogatej historii i unikatowym charakterze, położone jest na przepięknej ziemi nad brzegiem rzeki Worskły. Ten skarb Ukrainy, choć mniejszy od innych metropolii, takich jak Kijów czy Lwów, przyciąga turystów swoim niepowtarzalnym urokiem, kultura i tradycjami.

Jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Połtawy jest Bitwa pod Połtawą, która miała miejsce w 1709 roku, w czasie Wielkiej Wojny Północnej. To starcie pomiędzy wojskami szwedzkimi pod dowództwem Karola XII a armią rosyjską cara Piotra I Wielkiego przeszło do historii jako jeden z decydujących momentów zmiany układu sił w Europie. Warto zatrzymać się przy pomniku upamiętniającym te wydarzenia, by oddać hołd bohaterom tamtych czasów.

Sercem Połtawy jest sobór Zaśnięcia Matki Bożej, zbudowany w stylu klasycystycznym, który stanowi najważniejsze centrum religijne miasta. Obok soboru znajduje się dzwonnica, z której rozciąga się niezapomniany widok na okolicę. Warto również odwiedzić liczne cerkwie i monastyry, które skrywają w sobie piękno i duchowość prawosławia.

Przechadzając się po Połtawie, nie można pominąć takich miejsc, jak Pałac Kociubynśkyj, dawna rezydencja słynnego ukraińskiego pisarza Mychajła Kociubynśkiego, czy Muzeum Historii Połtawy, które przedstawia bogactwo kulturowe i historyczne tego regionu. Spacerując po miasteczku, warto zwrócić uwagę na jego charakterystyczną, niską zabudowę i malownicze parki.

Połtawa słynie również ze swojej kuchni, a przede wszystkim z tradycyjnych ukraińskich pierogów, zwanych "galuszki". Warto spróbować ich w jednej z lokalnych knajp, gdzie podają oryginalne i pyszne potrawy, które z pewnością zachwycą niejednego smakosza.

Współczesna Połtawa to miejsce, gdzie tradycja i nowoczesność łączą się w harmonijny sposób. Młode pokolenie dba o rozwój miasta, a liczne festiwale, koncerty i wydarzenia kulturalne sprawiają, że Połtawa tętni życiem.

Połączenia międzynarodowe z miasta Połtawa:

 

Bilety do Ukrainy - Połtawa

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz