Aktualny przystanek autokarowy w Lwów to: 

  • STRYJSKI Dworzec Autobusowy, ul. Stryjska 109

    Dworzec kolejowy, ul. Dwirceva 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bilety autokarowe z Lwowa 

Lwów - perła architektury i kultury na Ukrainie

Lwów, jedno z najpiękniejszych miast Ukrainy, to prawdziwa perła architektury i kultury, pełna zabytków, muzeów i galerii sztuki. Miasto to, położone na zachodzie kraju, przez wieki było ważnym centrum handlowym, naukowym i kulturalnym. Bogata historia Lwowa, który przez stulecia przechodził z rąk do rąk różnych władców, sprawia, że miasto to jest fascynującym miejscem do odkrywania.

W samym sercu Lwowa znajduje się Rynek, który stanowi doskonały punkt wyjścia do zwiedzania miasta. Otoczony kolorowymi kamienicami, reprezentującymi różne style architektoniczne, Rynek to miejsce pełne życia, gdzie można spotkać zarówno mieszkańców, jak i turystów. W centrum Rynku wznosi się Ratusz, z którego wieży roztacza się wspaniała panorama miasta.

Wśród licznych zabytków Lwowa na szczególną uwagę zasługuje Katedra Łacińska, zbudowana w XIV wieku, która jest główną świątynią rzymskokatolicką w mieście. Innym ważnym kościołem jest Katedra ormiańska, będąca niegdyś centrum życia ormiańskiej społeczności Lwowa. Warto również odwiedzić cerkiew Boimów, zbudowaną w stylu renesansowym, z charakterystycznymi zdobieniami na elewacji.

W Lwowie znajdują się także liczne muzea, wśród których warto wymienić Muzeum Narodowe, gdzie można podziwiać bogate zbiory sztuki, od średniowiecznych ikon po dzieła współczesnych artystów. Innym ważnym miejscem kulturalnym jest Opera Lwowska, będąca jednym z najpiękniejszych budynków teatralnych w Europie.

Spacerując po lwowskich uliczkach, warto odwiedzić aptekę nr 1, założoną w 1735 roku, która jest jedną z najstarszych aptek w Europie. Obecnie funkcjonuje tu również muzeum farmacji, gdzie można zobaczyć dawne narzędzia i eksponaty związane z historią medycyny.

Lwów słynie również z licznych kawiarni i restauracji, które serwują tradycyjne potrawy ukraińskie, takie jak borścz, pierogi czy holubci. Warto również skosztować słynnych lwowskich deserów, takich jak tort Księżnej, czyli delikatne ciasto z orzechami i kremem.

 

Połączenia międzynarodowe z miasta Lwów:

 

Bilety do Ukrainy - Lwów

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz