Aktualny przystanek autokarowy w Kołomyja to: 

  • Dw. autobusowy, ul. Antonienka-D 15

    Dworzec Autobusowy, ul. Antonenka-Davydovycha 15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bilety autokarowe do miasta Kołomyja

Kołomyja - perła kultury i tradycji na zachodniej Ukrainie

Kołomyja, położone w zachodniej części Ukrainy, w obwodzie iwanofrankiwskim, to małe miasto o bogatej historii i kulturze. Założone w XIV wieku, Kołomyja odgrywała ważną rolę jako centrum handlowe i administracyjne na pograniczu Polski i Węgier. Współcześnie miasto przyciąga turystów, którzy chcą odkryć urok tego regionu, zwiedzić liczne zabytki i poznać lokalne tradycje.

Jednym z najbardziej charakterystycznych budynków Kołomyi jest Ratusz, zlokalizowany na centralnym placu miasta. Zbudowany w stylu neoklasycystycznym, Ratusz przyciąga wzrok swoją elegancją i symetrią. W okolicy znajdują się również liczne kamienice, które kiedyś należały do zamożnych mieszkańców miasta, a dziś przypominają o jego dawnej świetności.

Kościół św. Mikołaja, zbudowany w XV wieku, to doskonały przykład gotyckiej architektury sakralnej w Kołomyi. Z zewnątrz kościół przyciąga uwagę wysmukłą wieżą, natomiast we wnętrzu można podziwiać zachowane freski oraz barokowe ołtarze.

Miasto słynie również z bogactwa kultury huculskiej, będącej unikalnym połączeniem tradycji ukraińskich, polskich, węgierskich i rumuńskich. W Kołomyi znajduje się Muzeum Huculskiego Sztuki Ludowej i Pysanki, gdzie można poznać lokalne zwyczaje, sztukę i rzemiosło. Muzeum mieści się w budynku przypominającym olbrzymie pisankę, co czyni je łatwo rozpoznawalnym i atrakcyjnym dla zwiedzających.

Kołomyja to również doskonała baza wypadowa do odkrywania okolicznych Karpat. W pobliżu miasta znajdują się liczne szlaki turystyczne, które prowadzą przez malownicze doliny, górskie łąki i lasy. Region ten oferuje również możliwość uprawiania sportów zimowych, takich jak narciarstwo czy snowboard.

Podczas pobytu w Kołomyi warto także poznać lokalną kuchnię, która łączy w sobie smaki wielu narodowości i kultur. Wśród tradycyjnych potraw regionu warto spróbować banusz, czyli gęstej zupy z kaszą i serem, kwaszonych ryb oraz przepysznych słodkości, takich jak syrnik czy naleśniki z makiem.

Połączenia międzynarodowe z miasta Kołomyja:

 

Bilety do Ukrainy - Kołomyja

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz