Aktualny przystanek autokarowy w Kijowie to: 

  • Dworzec kolejowy, ul. S. Pietliury 32

    Dworzec autobusowy Centralny, ul. Nauki 1/2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bilety autokarowe do Kijowa 

Kijów - stolica historii i kultury na Ukrainie

Kijów, stolica Ukrainy, to miasto o bogatej historii i zróżnicowanej kulturze, które przyciąga turystów z całego świata. Położone nad rzeką Dniepr, Kijów oferuje wspaniałą panoramę krajobrazu miejskiego, pełną barwnych kopuł cerkiewnych i zabytków z różnych epok historycznych. Współczesny Kijów to również prężnie rozwijające się miasto, gdzie nowoczesność splata się z tradycją.

Jednym z najważniejszych miejsc historycznych w Kijowie jest kompleks monastyru św. Michała o Złotych Kopułach. Znany ze swojego niebieskiego koloru i pozłacanych kopuł, monastyr został zrekonstruowany po zniszczeniach dokonanych przez komunistyczny reżim, by przypominać o dawnej świetności tego miejsca. W kompleksie znajduje się również muzeum, które oferuje bogatą ekspozycję przedmiotów związanych z historią i kulturą Ukrainy.

Innym zabytkiem, który warto odwiedzić, jest Katedra św. Sofii, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zbudowana w XI wieku, katedra jest jednym z najlepiej zachowanych przykładów architektury bizantyjsko-ruskiej. Jej wnętrze ozdobione jest freskami i mozaikami, które przetrwały wieki.

Kijów słynie również z monumentalnego kompleksu Lavra Peczerska, czyli Kijowsko-Peczerska Lawra. To jeden z najważniejszych ośrodków prawosławia na świecie, słynący ze swoich jaskiń, w których spoczywają relikwie świętych mnichów. Jaskinie można zwiedzać z przewodnikiem, a na terenie kompleksu znajdują się także muzea, cerkwie i ogrody.

Spacerując po Andrijiwskim Uzwiźu, urokliwej ulicy pełnej kawiarni, galerii i sklepów z pamiątkami, można poczuć atmosferę starego Kijowa. Na szczycie wzgórza znajduje się Cerkiew św. Andrzeja, zaprojektowana przez włoskiego architekta Bartolomeo Rastrelli, z którego tarasu roztacza się wspaniały widok na miasto.

Połączenia międzynarodowe z miasta Kijów:

 

Bilety do Ukrainy - Kijów

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz