Aktualny przystanek autokarowy w Iwano-Frankowsk to: 

  • Dworzec-2, ul. Gorbachevskogo 14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bilety autokarowe do i z miasta Iwano-Frankowsk

Iwano-Frankiwsk – malownicze miasto z bogatą historią na zachodniej Ukrainie

Iwano-Frankiwsk, położony na zachodniej Ukrainie, to urokliwe miasto o bogatej historii i kulturze, które oferuje turystom wiele atrakcji. Znajduje się u podnóża Karpat, co sprawia, że miasto jest również doskonałą bazą wypadową dla miłośników górskich wycieczek.

Miasto zostało założone w 1662 roku przez polskiego hetmana Andrzeja Potockiego i przez wieki było częścią Rzeczypospolitej oraz Austro-Węgier. Dziś Iwano-Frankiwsk może poszczycić się wieloma zabytkami, które świadczą o różnorodności kulturowej tego miejsca.

Jednym z najważniejszych zabytków miasta jest Ratusz, zbudowany w XVII wieku w stylu barokowym. Budynek ten, ze swoją charakterystyczną wieżą, jest symbolem Iwano-Frankiwsk. Warto również odwiedzić Kościół św. Stanisława, który został zbudowany w XVIII wieku i stanowi doskonały przykład architektury barokowej na Ukrainie.

Iwano-Frankiwsk może poszczycić się również pięknymi terenami zielonymi i rekreacyjnymi. Park miejski im. Tarasa Szewczenki to idealne miejsce na spacer i relaks wśród drzew i alejek. W mieście znajdują się również liczne kawiarnie, restauracje i bary, gdzie można spróbować tradycyjnych potraw ukraińskich i innych kuchni.

Miasto rozwija się dynamicznie w sektorze nauki i oświaty. W Iwano-Frankiwsku działają liczne uczelnie wyższe, takie jak Narodowy Uniwersytet Techniczny naftowy i gazowy, Uniwersytet im. Wasyla Stefanyka oraz Iwano-Frankiwski Instytut Medyczny, które oferują szeroką gamę kierunków studiów i kształcą specjalistów z różnych dziedzin.

W Iwano-Frankiwsku znajduje się również wiele miejsc, w których można poznać kulturę i tradycje Ukrainy. Warto odwiedzić Miejski Dom Kultury, który organizuje liczne wystawy, koncerty i spektakle, a także Muzeum Sztuki, które prezentuje bogate zbiory malarstwa, rzeźby i grafiki.

Połączenia międzynarodowe z miasta Iwano-Frankowsk:

 
 
 

Bilety do Ukrainy - Iwano-Frankowsk

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz