Aktualny przystanek autokarowy w Chersoniu to: 

  • Dworzec autobusowy, ul. Polkovnyka Kedrovskiy 1

    dworzec autobusowy ul.Kedrowskiego 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bilety autokarowe do i z Chersona

Cherson – miasto o bogatej historii i urokach nad Morzem Czarnym

Cherson, położony na południu Ukrainy, nad Dnieprem i Morzem Czarnym, to miasto z niezwykle bogatą historią i pięknymi krajobrazami. Jego założenie sięga starożytności, kiedy to na tym terenie powstało greckie miasto-państwo Chersones. Dziś Cherson oferuje turystom wiele atrakcji, które łączą dawne tradycje z nowoczesnością.

Historia Chersoniu sięga V wieku p.n.e., kiedy to starożytne greckie osadnicy założyli miasto-państwo na terenie dzisiejszego miasta. W późniejszym okresie Chersones stał się ważnym ośrodkiem handlu i kultury na terenie basenu Morza Czarnego. W IX wieku Chersones został podbity przez Kijów, a po upadku Kijowskiej Rusi, miasto dostało się pod kontrolę Złotej Ordy, a następnie chanatu krymskiego. W 1783 roku Cherson, już jako część Imperium Rosyjskiego, odgrywał ważną rolę jako port morski i ośrodek przemysłu.

Jednym z głównych symboli miasta jest katedra św. Katarzyny, zbudowana w XVIII wieku, która odzwierciedla rosyjski wpływ na architekturę Chersonia. Warto również odwiedzić Muzeum Historyczne, które przechowuje bogate zbiory związane z historią miasta i regionu, a także Muzeum Etnograficzne, gdzie można poznać tradycje i kulturę mieszkańców Chersonia i okolic.

Miasto słynie również z Parku Cherson, który oferuje przestrzeń do rekreacji oraz możliwość spacerów wśród pięknych drzew i alejek. Warto wybrać się na wycieczkę do rezerwatu przyrody Dniepr-Bug, który jest ostoją różnorodnych gatunków ptaków i roślin, a także stanowi idealne miejsce do obserwacji przyrody.

Cherson to także miasto o silnych tradycjach morskich. Jego port, będący jednym z największych na Morzu Czarnym, stanowi ważny ośrodek handlu, przemysłu i transportu w regionie. Warto wybrać się na spacer po nadmorskiej promenadzie, by poczuć atmosferę tego urokliwego miasta nad Morzem Czarnym.

Połączenia międzynarodowe z Chersona:

 

Bilety do Ukrainy - Cherson

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz