Aktualny przystanek autokarowy w Charkowie to: 

  • Dworzec Autobusowy ul. Evgena Kotlyara, 11

    Dworzec Autobusowy nr 1, ul. Gagarina 22

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bilety autokarowe do i z Charkowa

Charków - ukraińskie miasto pełne historii i kultury

Charków, drugie co do wielkości miasto Ukrainy, może poszczycić się bogatą historią i kulturą. Znajdujące się na wschodzie kraju, miasto jest ważnym centrum naukowym, kulturalnym i przemysłowym. Charków oferuje turystom niezwykłe doświadczenia i atrakcje, które łączą tradycję z nowoczesnością.

Historia Charkowa sięga XVII wieku, kiedy to miasto zostało założone przez Kozaków. W późniejszym okresie stało się ważnym ośrodkiem handlu i rzemiosła. W 1805 roku Charków stał się siedzibą pierwszego uniwersytetu na Ukrainie - Uniwersytetu Charkowskiego, który odgrywał istotną rolę w rozwoju nauki i oświaty w kraju.

Jednym z symboli miasta jest Plac Wolności, jeden z największych placów w Europie. Na placu znajduje się pomnik Lenina oraz budynek Opery i Baletu, który jest jednym z najważniejszych obiektów kulturalnych w Charkowie. Miasto słynie również z licznych muzeów, takich jak Muzeum Sztuki, Muzeum Historii Naturalnej czy Muzeum Literatury.

Charków może pochwalić się również pięknymi parkami i ogrodami. Park Gorkiego, nazwany na cześć rosyjskiego pisarza Maksyma Gorkiego, to miejsce wypoczynku dla mieszkańców i turystów. Znajduje się tu również słynne Planetarium Charkowskie, które oferuje fascynujące pokazy nieba i naukowe wystawy.

W Charkowie znajduje się wiele zabytków sakralnych, które odzwierciedlają różnorodność kulturową miasta. Warto zwiedzić Katedrę Zaśnięcia Matki Bożej, Sobór Świętej Trójcy oraz Cerkiew Wszystkich Świętych, które są wyjątkowymi przykładami architektury sakralnej w Charkowie.

Miasto jest również ważnym ośrodkiem przemysłowym Ukrainy. Głównymi sektorami przemysłu są przemysł maszynowy, metalurgiczny, chemiczny oraz elektroniczny. Charków słynie również ze swojej uczelni technicznej - Politechniki Charkowskiej, która kształci specjalistów z różnych dziedzin nauki i techniki.

Połączenia międzynarodowe z Charkowa:

 

 

Bilety do Ukrainy - Charków

  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
Domis-tour

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz

 

 

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

Domis-tour