Aktualny przystanek Sindbad w Utrechcie to: 

  • Westplein - przy hotelu NH Utrecht

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Utrecht to piękne miasto w środkowej Holandii, położone nad rzeką Ren. Znane jest przede wszystkim ze swojego pięknego centrum historycznego, zabytkowych kościołów oraz licznych kanałów, które przypominają o jego bogatej historii.

Jednym z najważniejszych zabytków w Utrechcie jest gotycki kościół katedralny św. Marcina, który jest jednym z największych kościołów w Holandii. Kościół ten powstał już w XIII wieku, a w jego wnętrzu znajduje się wiele cennych dzieł sztuki, w tym piękne witraże, rzeźby i malowidła.

Innym ciekawym zabytkiem w Utrechcie jest wieża Domtoren, która jest symbolem miasta. Wieża ta ma ponad 112 metrów wysokości i jest jednym z najwyższych wieżowców w Holandii. Z jej szczytu można podziwiać piękny widok na miasto i okolicę.

Utrecht słynie również z licznych kanałów, które przecinają miasto. Najważniejszym z nich jest Oudegracht, który jest jednym z najpiękniejszych kanałów w Holandii. Po obu stronach kanału znajdują się liczne kawiarnie, restauracje i sklepy, które tworzą wyjątkową atmosferę.

Miasto jest także znane ze swojego pięknego centrum, w którym znajdują się liczne zabytkowe budynki, sklepy i restauracje. Utrecht to także miasto, które słynie z dużej ilości parków i terenów zielonych, w których można odpocząć po wycieczce po mieście.

Podsumowując, Utrecht to piękne miasto, które wyróżnia się swoimi zabytkami, kanałami i pięknym centrum. Jest to idealne miejsce dla osób, które chcą poznać holenderską kulturę i historię oraz spędzić czas w pięknej, zielonej okolicy.

 
 

 

Połączenia autokarowe z Utrechtu: 

 

Autokary i busy z Utrechtu

  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
Domis-tour

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz

 

 

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

Domis-tour