Aktualny przystanek Sindbad w Rotterdamie to: 

  • Willemsplein - Zalmstraat 9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rotterdam to drugie co do wielkości miasto w Holandii, położone w południowej części kraju, na ujściu rzeki Newy do Morza Północnego. Miasto słynie ze swojego nowoczesnego charakteru, ciekawych muzeów, architektury oraz dużej roli, jaką odgrywa w gospodarce kraju.

Jednym z najważniejszych zabytków w Rotterdamie jest Kościół św. Wawrzyńca, imponująca budowla z XV wieku, która przetrwała bombardowania z czasów II wojny światowej. Wewnątrz kościoła znajdują się liczne dzieła sztuki, w tym piękne witraże.

Kolejnym ciekawym zabytkiem w Rotterdamie jest Euromast, wieża widokowa, z której roztacza się piękny widok na miasto i okolicę. Wieża ma ponad 180 metrów wysokości, a na jej szczycie znajduje się platforma widokowa, z której można podziwiać panoramę Rotterdamu.

Rotterdam to również miasto, które słynie z nowoczesnej architektury. Jednym z najbardziej charakterystycznych budynków w mieście jest De Rotterdam, imponujący wieżowiec, który ma ponad 150 metrów wysokości i składa się z trzech oddzielnych wież. W Rotterdamie znajdują się także liczne budynki zaprojektowane przez słynnych architektów, takich jak Rem Koolhaas czy Piet Blom.

Miasto posiada również wiele ciekawych muzeów, w tym Museum Boijmans Van Beuningen, które posiada w swoich zbiorach wiele dzieł sztuki europejskiej, azjatyckiej i afrykańskiej, a także Muzeum Sztuki Współczesnej, które prezentuje dzieła sztuki z XX i XXI wieku.

Podsumowując, Rotterdam to piękne miasto, które wyróżnia się swoją nowoczesną architekturą, ciekawymi muzeami oraz zabytkami. Miasto jest także ważnym ośrodkiem gospodarczym kraju, co przyciąga liczne rzesze turystów i biznesmenów z całego świata.

 
 

 

Połączenia autokarowe z Rotterdamu: 

 

Autokary i busy z Rotterdamu

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz