Aktualny przystanek Sindbad w Groningen to: 

  • CENTRAL STATION

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Groningen to urocze miasto położone na północy Holandii, znane ze swojego pięknego zabytkowego centrum oraz licznych kanałów, które przecinają miasto. Jest to również ważny ośrodek kulturalny i naukowy w kraju.

Jednym z najważniejszych zabytków w Groningen jest Martinitoren, imponująca wieża kościelna, która jest symbolem miasta. Z wieży roztacza się piękny widok na miasto i okolicę. Obok wieży znajduje się także piękny gotycki kościół św. Marcina, którego początki sięgają XIII wieku.

W Groningen znajduje się również wiele interesujących muzeów. Jednym z nich jest Groninger Museum, które jest jednym z najważniejszych muzeów sztuki i designu w Holandii. Muzeum posiada w swoich zbiorach dzieła sztuki różnych epok, od starożytności po sztukę współczesną. W muzeum można zobaczyć prace takich artystów jak Pablo Picasso, Andy Warhol czy Vincent van Gogh.

Kolejną atrakcją turystyczną w Groningen jest Hanzestad, urocza dzielnica handlowa, która zachowała swoje pierwotne, średniowieczne klimaty. W Hanzestad znajdują się liczne sklepy, kawiarnie i restauracje, które przyciągają turystów z całego świata.

Groningen to również miasto, które słynie z życia nocnego. W centrum miasta znajduje się wiele klubów i pubów, w których można spędzić miło czas. Miasto przyciąga także licznych studentów, dzięki czemu atmosfera jest tu bardzo młodzieżowa i przyjazna.

Podsumowując, Groningen to piękne miasto, które wyróżnia się swoim zabytkowym centrum, interesującymi muzeami oraz ciekawymi dzielnicami, takimi jak Hanzestad. Miasto jest także ważnym ośrodkiem kulturalnym i naukowym, a życie nocne przyciąga turystów z całego świata.

 
 

 

Połączenia autokarowe z Groningen: 

 
 

Autokary i busy z Groningen

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz