Aktualny przystanek Sindbad w Eindhoven to: 

  • Busstop - John F Kennedylaan 2 - Flying Pins

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eindhoven to miasto położone w południowej Holandii, znane przede wszystkim z innowacyjnych technologii i rozwoju przemysłu elektronicznego. Jest to miasto, które szybko się rozwija i przyciąga coraz więcej turystów.

Jednym z największych atrakcji turystycznych Eindhoven jest Philips Museum. To muzeum poświęcone historii firmy Philips, która została założona w Eindhoven w 1891 roku. W muzeum można zobaczyć różne urządzenia elektroniczne, które zostały wynalezione przez firmę Philips, a także zobaczyć, jakie postępy w dziedzinie elektroniki zostały dokonane w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat.

Inną popularną atrakcją turystyczną w Eindhoven jest Van Abbemuseum, które jest jednym z najważniejszych muzeów sztuki współczesnej w Holandii. Muzeum posiada w swoich zbiorach wiele dzieł sztuki, które są uznawane za klasyki sztuki współczesnej, takie jak prace Pabla Picassa, René Magritte'a czy Wassily'ego Kandinsky'ego.

Eindhoven to również miasto sportu. W mieście znajduje się Philips Stadion, który jest siedzibą klubu piłkarskiego PSV Eindhoven. PSV Eindhoven to jeden z najlepszych klubów piłkarskich w Holandii i często odnosi sukcesy na arenie międzynarodowej.

Innym ciekawym miejscem w Eindhoven jest Strijp-S, które jest jednym z najbardziej innowacyjnych projektów urbanistycznych w Europie. Dzielnica ta powstała w miejscu, gdzie kiedyś działał zakład Philipsa. Obecnie Strijp-S jest pełna restauracji, kawiarni, sklepów i miejsc, gdzie organizowane są różnego rodzaju wydarzenia kulturalne.

Podsumowując, Eindhoven to miasto, które wyróżnia się przede wszystkim swoim innowacyjnym charakterem i rozwiniętym przemysłem elektronicznym. Turystów przyciąga przede wszystkim Philips Museum, Van Abbemuseum i piłka nożna. Jednak warto także zwrócić uwagę na Strijp-S, który jest ciekawym przykładem udanej rewitalizacji przestrzeni miejskiej.

 
 

 

Połączenia autokarowe z Eindhoven: 

 
 

Autokary i busy z Eindhoven

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz