Aktualny przystanek Sindbad w Amsterdamie to: 

  • Eurolines Coach Station Duivendrecht Stationsplein

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Amsterdam to stolica Holandii i jedno z najbardziej malowniczych miast Europy. Znane jest z kanałów, czerwonych latarni oraz kultury, która przyciąga turystów z całego świata.

Miasto jest znane ze swojego urokliwego centrum, które jest wpisane na listę UNESCO. W samym centrum miasta znajdują się malownicze kanały, a nad nimi piękne kamienice z charakterystycznymi szczytami. Jednym z najpopularniejszych miejsc w Amsterdamie jest Dam, gdzie znajduje się Königspalast, którego historia sięga XVII wieku. W pobliżu można też zobaczyć Nieuwe Kerk, kościół z XV wieku, który jest jednym z największych kościołów w Holandii.

Amsterdam słynie również z muzeów. Jednym z najbardziej znanych jest Rijksmuseum, w którym można podziwiać dzieła takich mistrzów jak Rembrandt, Vermeer czy Frans Hals. Innym popularnym muzeum jest Muzeum Van Gogha, w którym znajdują się dzieła Vincenta van Gogha oraz innych artystów związanych z jego epoką.

Amsterdam to także miasto rowerów. Mieszkańcy poruszają się głównie na dwóch kołach, a infrastruktura rowerowa jest bardzo dobrze rozwinięta. Wypożyczenie roweru to najlepszy sposób na zwiedzanie miasta, gdyż jest ono dość płaskie i łatwe do przemierzania.

Podsumowując, Amsterdam to miasto, które jest warte odwiedzenia ze względu na swoje malownicze kanały, piękne kamienice, muzea i kulturę. Jest to również idealne miejsce dla miłośników rowerów. 

 
 

 

Połączenia autokarowe z Amsterdamu: 

 
 

Autokary i busy z Amsterdamu

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz