Aktualny przystanek Sindbad w Zurichu to: 

  • Carparkplatz am Sihlquai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zurich to miasto położone w północnej Szwajcarii, nad brzegiem jeziora o tej samej nazwie. Jest to największe miasto Szwajcarii i jedno z najważniejszych centrów finansowych i kulturalnych Europy.

Zurich to miasto o bogatej historii, która jest odzwierciedlona w jego zabytkach i atrakcjach turystycznych. Jednym z najważniejszych zabytków miasta jest katedra Grossmünster, która jest uważana za symbol miasta. Katedra została zbudowana w XII wieku i oferuje piękne widoki na miasto z jej wieży. Warto również zobaczyć Zamek Oberschloss, pochodzący z XIII wieku, który oferuje piękne widoki na miasto oraz jezioro.

Zurich to również miasto sztuki i kultury, z wieloma muzeami i galeriami sztuki. Muzeum Sztuki (Kunsthaus Zurich) to jedno z najważniejszych muzeów sztuki w Europie, które posiada bogate zbiory dzieł sztuki od renesansu do współczesności. Miasto ma również wiele innych muzeów i galerii, w tym Muzeum Historyczne (Historisches Museum) oraz Muzeum Sztuki Współczesnej (Migros Museum für Gegenwartskunst).

Zurich to także ważne miasto finansowe i bankowe, które jest siedzibą wielu banków i firm inwestycyjnych. Miasto jest również siedzibą wielu międzynarodowych organizacji, w tym Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Ochrony Środowiska.

Miasto ma również wiele pięknych parków i ogrodów, które oferują wspaniałe widoki i zapewniają miejsce na relaks. Park im. Lindenhofa to jeden z najpiękniejszych parków w mieście, z pięknymi widokami na rzekę Limmat. Park Zürichhorn to również popularne miejsce dla mieszkańców i turystów, z pięknymi widokami na jezioro i wieżę Grossmünster.

Podsumowując, Zurich to piękne i dynamiczne miasto, które oferuje wiele atrakcji dla turystów i mieszkańców. Bogata historia, piękne krajobrazy, kultura i sztuka, a także ważne centrum finansowe i bankowe, sprawiają, że Zurich jest jednym z najważniejszych miast Europy.

 

Kursy międzynarodowe z Zurichu: 

 

Autobusy do Zurichu

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz