Aktualny przystanek autobusowy w Oslo to: 

  • Galleri Coach Station

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oslo to stolica i największe miasto Norwegii, położone na południowym wybrzeżu kraju. Z populacją przekraczającą 700 000 mieszkańców, jest trzecim co do wielkości miastem w Skandynawii, po Sztokholmie i Kopenhadze. Oslo słynie z pięknej przyrody, z fiordem Oslo oraz otaczającymi górami, które stanowią niesamowitą scenerię miasta.

Jednym z najbardziej znanych zabytków w Oslo jest Park Vigelanda, który zawiera ponad 200 rzeźb z brązu, granitu i żeliwa stworzonych przez norweskiego artystę Gustava Vigelanda. Park przyciąga co roku miliony turystów i jest popularnym miejscem na pikniki i spacery.

Inną atrakcją, którą warto zobaczyć w Oslo, jest Muzeum Łodzi Wikingów, które zawiera trzy łodzie wikingów pochodzące z IX wieku. Zwiedzający mogą poznać historię wikingów i ich kultury morskiej, a nawet zobaczyć niektóre z artefaktów, które zostały znalezione na pokładzie łodzi.

Oslo jest również centrum kultury i sztuki, z kwitnącą sceną muzyczną oraz licznymi muzeami i galeriami. Muzeum Muncha jest poświęcone życiu i twórczości norweskiego malarza Edvarda Muncha i zawiera ponad 28 000 jego prac, w tym słynny obraz "Krzyk".

Dla osób zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem, Oslo oferuje wiele możliwości wędrówek pieszych, narciarstwa i jazdy na rowerze. Las Nordmarka znajduje się tuż za miastem i jest popularnym celem wycieczek pieszych i narciarskich, podczas gdy skocznia narciarska Holmenkollen to miejsce obowiązkowe dla miłośników narciarstwa.

Podsumowując, Oslo to żywe i ekscytujące miasto, które oferuje coś dla każdego. Połączenie piękna przyrody, atrakcji kulturalnych i aktywności na świeżym powietrzu sprawia, że jest to popularny cel turystyczny dla ludzi z całego świata.

 

Kursy międzynarodowe z Oslo: 

 
 

Autobusy do Norwegii - Oslo

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz