Aktualny przystanek Sindbad w Lozannie to: 

  • Parking du Velodrome

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lausanne to miasto położone w zachodniej Szwajcarii, nad brzegiem jeziora Genewskiego. Jest to czwarte co do wielkości miasto Szwajcarii, słynące z urody, pięknych krajobrazów oraz bogatej kultury.

Lausanne to miasto z długą historią, której ślady można znaleźć w wielu zabytkach i historycznych miejscach. Jednym z takich miejsc jest Katedra Notre-Dame, zbudowana w XIII wieku, która zachwyca swoją architekturą i pięknymi witrażami. Warto również odwiedzić Zamek Starego Miasta, pochodzący z XIII wieku, który oferuje piękny widok na miasto oraz okolicę.

Lausanne jest również miastem kultury i sztuki. W centrum miasta znajduje się Muzeum Sztuki Współczesnej (fr. Musée de l'Art Brut), które eksponuje dzieła sztuki naiwnej oraz outsider art. W pobliżu muzeum znajduje się również Muzeum Olimpijskie (fr. Musée Olympique), które prezentuje historię i rozwój igrzysk olimpijskich.

Miasto jest również siedzibą wielu prestiżowych uczelni, takich jak Uniwersytet w Lausanne (fr. Université de Lausanne) oraz Międzynarodowy Instytut Studiów nad Rozwojem (fr. Institut de hautes études internationales et du développement). Wiele z tych instytucji przyciąga studentów z całego świata i czyni z Lausanne ważne centrum akademickie.

Lausanne to również miasto sportu, znane jako stolica światowego sportu. W pobliżu miasta znajduje się Międzynarodowy Komitet Olimpijski, który jest siedzibą igrzysk olimpijskich. W samym mieście znajduje się również stadion piłkarski Stade de la Pontaise, który jest domem dla klubu piłkarskiego FC Lausanne-Sport.

Podsumowując, Lausanne to piękne miasto pełne zabytków, pięknych krajobrazów oraz kultury. Jego obecność wielu instytucji akademickich oraz prestiżowych miejsc sportowych czyni z niego ważne miasto na mapie Szwajcarii i Europy. Jest to miejsce, które warto odwiedzić, aby poznać jego piękno i unikalny charakter.

 

Kursy międzynarodowe z Lozanny: 

 
 

Autobusy do Lozanny 

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz