Aktualny przystanek Sindbad w Genewie to: 

  • Gare Routiere Place Dorciere

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Genewa (fr. Genève) to miasto położone w zachodniej Szwajcarii, nad jeziorem Genewskim, na granicy z Francją. Jest to drugie co do wielkości miasto Szwajcarii, które słynie z pięknych krajobrazów, kulturalnego bogactwa oraz jako siedziba wielu międzynarodowych organizacji.

Genewa ma bogatą historię sięgającą aż do starożytności. Miasto jest pełne zabytków i pięknych miejsc, które przyciągają turystów z całego świata. Jednym z najważniejszych zabytków jest Zamek Starego Miasta (fr. Château de Genève), pochodzący z XII wieku. Zamek, zbudowany na wzgórzu, oferuje piękny widok na miasto oraz jezioro Genewskie.

Innym ważnym zabytkiem jest Katedra św. Piotra (fr. Cathédrale Saint-Pierre), pochodząca z XII wieku, która zachwyca swoją architekturą i pięknymi witrażami. W pobliżu katedry znajduje się Stary Rynek (fr. Vieille Ville), który zachował swój średniowieczny charakter i jest pełen uroczych zaułków, kawiarni i sklepików.

Genewa to również siedziba wielu instytucji międzynarodowych, takich jak Organizacja Narodów Zjednoczonych, Światowa Organizacja Zdrowia oraz Międzynarodowy Czerwony Krzyż. Wiele z tych instytucji znajduje się w dzielnicy miasta zwanego Cité, który jest zabytkowym centrum administracyjnym.

Miasto jest również znane ze swojego kulturalnego bogactwa, takiego jak Muzeum Sztuki i Historii (fr. Musée d'Art et d'Histoire), Muzeum Nauki (fr. Musée d'Histoire des Sciences) oraz Opera w Genewie (fr. Opéra de Genève), która oferuje wysokiej jakości spektakle operowe i baletowe.

Podsumowując, Genewa to piękne miasto pełne zabytków, pięknych krajobrazów i kultury. Jego bogata historia oraz obecność wielu instytucji międzynarodowych czynią z niego ważne miasto na mapie Europy. Jest to miejsce, które warto odwiedzić, aby poznać jego piękno i unikalny charakter.

 

Kursy międzynarodowe z Genewy: 

 
 

Autobusy do Genewy

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz